Įspėjimas: D. Grybauskaitei gali kilti sunkumų bendraujant su EP

Lietuvoje viešinčios Europos Parlamento Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto delegacijos vadovas penktadienį pareiškė, kad prezidentei Daliai Grybauskaitei gali kilti sunkumų bendraujant su Europos Parlamentu, jei ji nepakeis savo pozicijos griežtai ginti tik valstybių narių poziciją.

Kalbėdamas apie Europos Parlamento poziciją derybose dėl naujo daugiamečio ES biudžeto, ispanas socialistas Alejandro Cercas (Alechandras Sersas) sakė, kad susitikimuose Vilniuje jo vadovaujamą delegaciją ministrai, darbdavių ir darbuotojų atstovai suprato geriau nei prezidentė.

„Pajutau, kad mus geriau suprato ministrai, parlamento nariai ir abi pramonės pusės - darbdaviai ir darbuotojai - nei mus suprato prezidentė. Prezidentė užėmė labai dogmatišką Tarybos poziciją. Tai gali būti suprantama, bet ji turi suvokti, kad jei tik visiškai gins Tarybos poziciją, tai sukels problemų su parlamentu, parlamentas su tuo nesitaikstys“, - interviu BNS penktadienį sakė europarlamentaras.

Jo teigimu, šiuo metu tiesiogiai renkamo Europos Parlamento ir valstybėms narėms atstovaujančios Tarybos pozicijos yra „labai skirtingos“ dėl to, kaip turėtų atrodyti 2014-2020 metų biudžetas.

Pasak A. Cercas, derybos gali persikelti į šių metų antrąjį pusmetį, kai pirmininkavimą ES Tarybai Lietuva perims iš Airijos.

„Derybos bus labai sunkios (...). Nežinome, ar jos bus sėkmingos Airijos pirmininkavimo metu“, - BNS sakė europarlamentaras.

Jis teigė, kad ES valstybės dar negali susitaikyti, jog Europos Parlamentas dabar turi lygias teises su ES Taryba. Europos Parlamentas šiemet pirmą kartą turi teisę vetuoti Europos Vadovų Tarybos patvirtintą biudžeto projektą. Naujus įgaliojimus Europos Parlamentui suteikė 2009 metų Lisabonos sutartis.

„Taryboje, regis, nėra jokio noro pripažinti Europos Parlamento požiūrį“, - kalbėjo A. Cercas.

Vasarį po ilgų derybų ES šalių vadovai sutarė dėl apkarpyto 960 mlrd. eurų 2014- 2020 metų biudžeto. Prieš biudžeto mažinimą pasisakęs Europos Parlamentas reikalauja numatyti galimybę peržiūrėti biudžetą 2014- 2020 metų finansinės perspektyvos metu.

D. Grybauskaitė 2004 metais ėjo už ES biudžetą atsakingos eurokomisarės pareigas. Komiteto narius ji Prezidentūroje priėmė ketvirtadienį.

„Tikiuosi, ji išgirdo, ką turėjau pasakyti. Įtikinėjau ją įsiklausyti į Europos Parlamentą, o ne tik laikytis Tarybos požiūrio. Pirmininkaudama Lietuva bus tarp Tarybos ir Parlamento, ji neturi tik atkartoti Tarybos nuomonės. Europos Parlamentas su tuo nesutiktų. Lietuvos pirmininkavimas turi laikytis viduryje, neiti į vieną ar kitą pusę, nes tai visiškai užblokuotų derybas“, - teigė A. Cercas.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
EP- mano kaimyno manymu yra dideles algas gaunančių ,,dramblių kapinynas" (drambliai- tai buvę politikai, nepritapę savo šalyse ar išvaryti, kad netrukdytų)

ha ha

ha ha portretas
kažkoks raudonasis karlas marlas atvažiavavo mūsų pamokyti, o mes jau tų raudonųjų atsivalgę ir atsižiūrėję. tegu lindevičiai lenda visiems uodegon, o prezidentė turi turėti stuburą.

pritariu

pritariu portretas
2-am ir 1-am komentarams. Jau praėjo tie laikai, kai mūsų prezidentai keturpėsčia lankstėsi ir atsiprašinėjo nežinia už ką. Prezidentė turi savo nuomonę ir ją pritaikys kiek įmanoma lanksčiau.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių