Šventinis laikotarpis – sukčių pelnymosi metas: sugalvojo gudrybę

Šventinis laikotarpis pats darbymetis sukčiams. Žmonės vis dažniau dovanas perka internetinėse parduotuvėse, o ten jų laukia spąstai. Lietuvos bankų asociacija sugalvojo patikrinti, ar lietuviai moka atskirti tikrą internetinę parduotuvę nuo sukčių sukurtos.

Sukčiai žmones apgaudinėja įvairiai: vieniems skambina, kitiems rašo laiškus arba imituoja internetines parduotuves. Kaunietė Regina viena iš tų, kam skambino sukčiai apsimesdami „Google“ darbuotojais.

„Jis sakė viskas jums dings. Sakau, nieko neturiu telefone. Tai vis tiek kažkas dings, nuotraukos, tiek gąsdino“, – pasakojo kaunietė Regina.

Su apsimetėliais kaunietė kalbėjo taip ilgai, kol sukčiams trūko kantrybė ir šie pabaigė pokalbį.

Šventinis laikotarpis – šventė sukčiams.

Šiemet, palyginti su pernai, tyrimų policija turi 350 daugiau.

LNK stop kadras.

Kiek patiklūs lietuviai, ir ar moka elgtis internete, nusprendė patikrinti Lietuvos bankų asociacija, kuri sukūrė netikrą internetinę parduotuvę.

„Su prekėmis, su per mažomis kainomis ir per didelėmis nuolaidomis, aprašymai su klaidom. Kopijavom, kaip daro sukčiai“, – kalbėjo Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė.

Šio puslapio pasiūlymais, vien „Juodojo penktadienio“ savaitę su minimaliomis išlaidomis reklamai, susidomėjo keli tūkstančiai žmonių. Pirkėjai neatpažino, kad tai netikra svetainė.

„Niekas neidentifikavo, kad ji netikra. Žmonės daugiau komentuoja prekes. Parinkom žinomus veidus, kurie reklaminius šūkius įgarsintų, su tradiciniais kvietimais kuo greičiau pirkti“, – tęsė E. Čipkutė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Policija savo ruožtu visą šventinį laikotarpį kviečia žmones nusiimti rožinius akinius prieš apsiperkant internete.

„Įjungti žmonių kritinį mąstymą ir informuoti visuomenę. Dėl to skirtingose masinėse žmonių susibūrimo vietose: autobusų stotyse, poliklinikose, bibliotekose, informuojama apie pavojus ir kaip apsisaugoti nuo pavojų“, – teigė Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininkas Aleksej Gubenko.

Policija šiemet Kaune fiksavo rekordinį pinigų sukčiavimą, kai fizinis asmuo prarado 700 tūkst. eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Policija praktiškai sukčiams nedaro nieko

Policija praktiškai sukčiams nedaro nieko portretas
Paskambino sukčiai, pranešiau policijai ir po to vis tiek daugiau nei pusę metų mačiau žmonių nusiskundimus tinklapiuose „kieno numeris“, kad iš šito numerio sukčiaujama.

As

As portretas
Nustokit dedukam sakyt kad internete pirk saugu nes jusu paciu neapipiso, jie pasiraus ant akivaizdziu scamu

Policija žino šimtus sukčių

Policija žino šimtus sukčių portretas
kaip rašoma, bet nieko nedaro. Reiškia iš jų ir gyvena., paleisdami už išpirkas.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių