- Karolina Ambrazaitytė (BNS)
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvoje daugėja leidimą gyventi šalyje turinčių filipiniečių, dvigubai padidėjo leidimus turinčių Pakistano, Bangladešo ir Indijos piliečių skaičius, rodo sausio mėnesio Migracijos departamento duomenys.
Sausio 1-osios duomenimis, leidimą gyventi Lietuvoje turėjo 774 Filipinų piliečiai, prieš metus jų šalyje buvo 487, 2023-aisiais – 244.
Kaip BNS nurodė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė, laipsniškas migrantų iš šios šalies augimas siejamas su Lietuvos vykdoma demografijos politika.
„Buvęs Seimas priėmė rezoliuciją dėl Lietuvos demografijos ir imigracijos politikos, kur įtvirtino principą, kad mūsų migracijos srautai turėtų būti diversifikuoti ir kad būtų siekiama pritraukti daugiau užsieniečių iš kultūriškai artimesnių Lietuvai kraštų, – sakė departamento vadovė. – Būtent Filipinai buvo identifikuoti kaip vienas iš tokių kultūriškai artimesnių Lietuvai kraštų, būtent Filipinuose daug yra krikščionių.“
Antroji priežastis, kodėl vis daugiau darbo jėgos ieškoma Filipinuose – patikimi migracijos procesai.
„Darbo jėgos atsivežimas iš Filipinų yra aiškiai, griežtai reglamentuotas, bet jis užtikrina, kad atsivežti darbuotojai bus pakankamai kvalifikuoti ir kad darbdaviai neliks apgauti, kaip įvyksta su kitomis šalimis“, – teigė E. Gudzinskaitė.
„Aš manau, kad šiais metais mes matysime dar didesnį augimą iš šitos šalies ir būtent Filipinai turėtų pakeisti Indijos, Pakistano, Bangladešo piliečius“, – pridūrė ji.
Šiais metais mes matysime dar didesnį augimą iš šitos šalies ir būtent Filipinai turėtų pakeisti Indijos, Pakistano, Bangladešo piliečius.
Sausio pradžioje Lietuvoje buvo 2,1 tūkst. Pakistano, 7,2 tūkst. Indijos ir 1 tūkst. Bangladešo piliečių.
Palyginimui, praeitų metų pradžioje jų atitinkamai buvo 926, 4,6 tūkst. ir 379.
Anot E. Gudzinskaitės, šios trys šalys laikomos emigracijos valstybėmis, iš kurių piliečiai aktyviai siekia išvykti.
Į Lietuvą didžioji dalis atvyksta dirbti ir studijuoti.
„(Pakistanas – BNS) pasidalina beveik per pusę, tai yra šiek tiek virš tūkstančio čia atvyko dirbti, nes nemažai jų atvyksta dirbti tolimųjų reisų vairuotojais. (...) Kita beveik pusė, didžioji dalis yra atvykę studijuoti į mūsų aukštąsias mokyklas“, – teigė ji.
„Aš manau, kad studentų ateityje daugės, o darbo pagrindu atvykstančių turėtų išlikti tiek pat arba sumažėti“, – kalbėjo departamento direktorė.
Panašios tendencijos vyrauja ir tarp leidimą gyventi turinčių Bangladešo piliečių – daugiau nei pusė jų atvykę darbo pagrindu, likusieji – studijuoti.
Atvykusiųjų pasiskirstymo proporcija kiek kitokia tarp piliečių iš Indijos: beveik 5 tūkst. atvykę darbo pagrindu, maždaug 1,6 tūkst. į aukštąsias mokyklas, apie 350 – dirbti kvalifikuotą darbą, per kelis šimtus atvyko kaip šeimos nariai.
„Indiją galima išskirti, kad apie 350 asmenų taip pat yra atvykę dirbti profesinės kvalifikacijos reikalaujantį darbą, dažniausiai kaip informacinių technologijų (IT) specialistai“, – pabrėžė E. Gudzinskaitė.
Iš viso Lietuvoje sausio 1-ąją leidimą laikinai gyventi kaip aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojai turėjo 5,8 tūkst. užsieniečiai.
Migracijos departamento duomenimis, per metus sumažėjo šalyje sumažėjo gyventojų iš Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos.
„Jos išlieka top valstybėm, bet jų piliečių pas mus per metus sumažėjo. Ir aišku daugiausiai mažėjo Baltarusijos piliečių“, – situaciją aiškino E. Gudzinskaitė.
Praeitų metų sausį leidimus gyventi Lietuvoje turėjo per 86 tūkst. ukrainiečių, šį – per 77 tūkst., Baltarusijos piliečių skaičius sumažėjo nuo 62 tūkst. iki 57 tūkst., Rusijos – nuo 15 tūkst. iki 14 tūkstančių.
„Turint omenyje, kad Rusijos piliečių daugiau nei pusė yra nuolatiniai gyventojai, kurie čia gyvena nuo nepriklausomybės pradžios, tai tų laikinų yra šiek tiek virš 6 tūkst. migrantų. Tai reiškia, kad dėl taikomų ribojimo priemonių, Rusijos piliečiai praktiškai negali atvykti į Lietuvą apsigyventi“, – teigė Migracijos departamento direktorė.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Rekonstruojamoje Rotušės aikštėje – archeologų aptikti istoriniai lobiai
Praėjusių metų rudenį startavo Rotušės rekonstrukcijos darbai. Šiuo metu šioje Senamiesčio erdvėje darbuojasi archeologai. Jie jau gali pasigirti ir atrastais istoriniais artefaktais, kurie atguls į Kauno miesto muziejų. ...
-
Lietuvos kariuomenės divizija bus vadinama Pirmąja
Iki 2030 metų siekiama visiškai įkurti Lietuvos kariuomenės divizija pagal šalies karybos tradicijas bus vadinama Pirmąja, jai vadovaus brigados generolas Aurelijus Alasauskas, pirmadienį pranešė kariuomenė. ...
-
Klinika atsidūrė po padidinamuoju stiklu: buvo nustatytas pažeidimas
Apsilankiusi pas gydytoją, moteris kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą. Esą medikas daugiau dėmesio skyrė ne jai, o šalia buvusiam jos vyrui, su kuriuo aptarė moters būklę. Kontrolieriai nustatė diskriminaciją lyties pagrindu...
-
Švietimo ministerijoje – sportininkų atstovė, prižiūrės, kaip užtikrinamos teisės
Nuo pirmadienio darbą pradeda konkurso būdu paskirta sportininkų atstovė Laura Montvilaitė, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. ...
-
Budrys su ES kolegomis aptars karą Ukrainoje, santykius su JAV
Lietuvos diplomatijos vadovas Kęstutis Budrys pirmadienį Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje. ...
-
Minima Tarptautinė holokausto aukų diena: vyks specialūs renginiai
Pirmadienį minint Tarptautinę holokausto aukų dieną, Vilniuje vyks šiai dienai skirti renginiai „We remember“. ...
-
Skvernelis Lenkijoje dalyvaus Aušvico išvadavimo minėjime
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį Lenkijoje dalyvaus Aušvico koncentracijos stovyklos išvadavimo 80-ųjų metinių minėjime, BNS patvirtino pats politikas. ...
-
Premjeras su prezidentu aptars sprendimus dėl pensijų, mokinių skaičiaus klasėse
Premjeras Gintautas Paluckas su prezidentu Gitanu Nausėda pirmadienį aptars baigiamus ruošti sprendimus dėl antrosios pensijų pakopos, minimalaus gimnazistų skaičiaus nutarimą, kitus klausimus. ...
-
Sausio 27-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Sausio 27-oji, pirmadienis, 5 savaitė. Dangaus kūnai: saulė teka 8.19 val., leidžiasi 16.44 val. Dienos ilgumas 8.25 val. Mėnulis (delčia) teka 7.57 val., leidžiasi 13.33 val. Vardadieniai: Angelė, Jogundas, Jogundė, Natalis, Ilona, Anelė Datos:...
-
Nusiteikite: šventės šiemet kainuos dar brangiau
Nors už lango vis dar niūrus sausis, šiltnamiuose jau pražydo pirmosios tulpės. Gėlininkai sako, kad šiemet įprastų tulpių mažai – žmonės ieško išskirtinių formų ir spalvų, kad kartais net sunku pasakyti, kokia t...