Rusijos atlikėjai N. Koroliova ir K. Šaripovas įtraukti į nepageidaujamų asmenų sąrašą

  • Teksto dydis:

Dėl savo koncertų okupuotame Kryme dar du Rusijos atlikėjai įtraukti į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą.

Migracijos departamentas penktadienį į asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, penktadienį įrašė Khabibą Šaripovą ir Natašą Koroliovą.

Jie Lietuvoje negalės lankytis iki 2027 metų sausio 21 dienos.

LRT duomenimis, dėl šių atlikėjų į Užsienio reikalų ministeriją praėjusią savaitę kreipėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas su kolega.

Sekmadienio vakarą Vilniuje turėjęs vykti K. Šaripovo (Xabibo) koncertas atšauktas.

„Gavome laišką, kad asmuo nepageidaujamas Lietuvoje. Kaip argumentas – Sevastopolio mieste įvykęs koncertas vaikams. Tik šiandien pranešta“, – teigė koncerto organizatorių atstovas Marekas Gurnovičius.

Anot jo, atlikėjas apie tai, kad yra nepageidaujamas Lietuvoje, sužinojo jau pakeliui – atskridęs į Helsinkį, kur turėjo persėsti skristi į Vilnių.

„Praėjo pasų kontrolę ir tiesiog neįleido jo į lėktuvą vykti į Vilnių“, – sakė M. Gurnovičius.

NSGK pirmininko teigimu, koncertų organizatoriai prieš kviesdami kurį nors atlikėją turėtų įvertinti ir geopolitinę situaciją.

„(...) turbūt esame kelios minutės nuo tiesioginių karinių veiksmų prieš mūsų draugus Ukrainoje. Tokie koncertai yra išvis nesusipratimas. Norėtųsi, kad nereikėtų jokių draudimų, saugiklių iš valstybės pusės, kad tokie sprendimai atsirastų renginių organizatorių sąmoningumo dėka“, – sakė L. Kasčiūnas.

Dėl to pačios priežasties anksčiau į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukti Rusijos dainininkai Olegas Gazmanovas, Grigorijus Lepsveridzė, Filipas Kirkorovas.

F. Kirkorovas buvo apskundęs šį Lietuvos sprendimą, bet teismus pralaimėjo.

Pernai gegužę Seimas priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kad į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą įrašomi tie, kas viešai reiškė paramą užsienio valstybės vykdomai agresyviai ir tarptautinę teisę pažeidžiančiai politikai.

2014 metais Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį. Lietuva nepripažįsta Krymo teisėta Rusijos teritorija.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdietei

Klaipėdietei portretas
Žiūrėkite į tai kitaip. Tai ne pinigai už bilietą. Tai indėlis į mamašos rašos šviesesnę ateitį!

in

in portretas
pagaliau šitų visų propagandininkų atsikratome

Klaipedietė

Klaipedietė portretas
Kakava-dar iki šiol negražiną pinigus už Kirkorovo nebūta koncertą-vagys.
VISI KOMENTARAI 59

Galerijos

Daugiau straipsnių