JAV įvedus naujas sankcijas Rusijos akcijų rinkoje sustabdyta prekyba doleriais

Po to, kai Jungtinės Valstijos Maskvai įvedė naujų sankcijų dėl agresyvių jos karinių veiksmų Ukrainoje, pagrindinė Rusijos akcijų birža ketvirtadienį sustabdė prekybą doleriais ir eurais.

Vašingtonas trečiadienį paskelbė įvedantis sankcijų Maskvos biržai – pagrindinei Rusijos akcijų rinkai ir atsiskaitymo rūmams.

Tai naujausia Rusijai skirta plataus masto Vakarų finansinė bausmė.

„Jungtinėms Valstijoms įvedus ribojamųjų priemonių Maskvos biržos grupei, biržoje stabdoma prekyba ir atsiskaitymas JAV doleriais ir eurais denominuotomis priemonėmis“, – trečiadienį vakare pranešė Rusijos centrinis bankas.

Priemonės, kuriomis siekiama apriboti Rusijos galimybes pirkti ir parduoti užsienio valiutą, paprastai sulaukia audringos tiek Maskvos, tiek Rusijos visuomenės reakcijos.

Valiutos keitimo kursai yra laikomi vienu iš pagrindinių Rusijos ekonomikos stabilumo rodiklių.

Per tris dešimtis metų po Sovietų Sąjungos griūties nacionalinei valiutai kelis kartus praradus savo vertę, daugelis rusų mieliau renkasi santaupas laikyti vakarietiškomis valiutomis, o ekonominės krizės metu rublius neretai parduoda.

Sovietmečiu sėkmingai veikė juodoji valiutų rinka, kurioje kainos ženkliai skyrėsi nuo oficialių valstybės nustatytų kursų.

Centrinis bankas trečiadienį vakare suskubo išsklaidyti nerimą.

„Bendrovės ir asmenys gali toliau pirkti ir parduoti JAV dolerius ir eurus per Rusijos bankus. Visi JAV doleriais denominuoti indėliai tebėra saugūs“, – paskelbė jis.

Rusai toliau galės prekiauti doleriais ir eurais ne centralizuotoje Maskvos biržoje, tačiau dėl to gali nukentėti likvidumas ir valiutos kurso stabilumas.

Po to, kai Maskva prieš dvejus metus davė įsakymą savo kariams pulti Ukrainą, daugelis rusų bendrovių ėmė vis mažiau paskliauti vakarietiškomis valiutomis, o didžioji dalis užsienio valiutos sandorių Maskvos biržoje sudaroma Kinijos juaniais.

Keleto bankų valiutos pirkimo ir pardavimo kainų skirtumas ketvirtadienį ryte svyravo nuo trijų iki 10 rublių ir niekuo nesiskyrė nuo įprastinio.

Tačiau, įvedus sankcijas, keletas jų nedelsdami padidino savo valiutos kursą, už dolerį prašydami net iki 200 rublių.

Iki paskelbiant sankcijas, oficialus Rusijos centrinio banko nustatytas dolerio kursas buvo 89 rubliai.

Maskva pažadėjo atsakyti į JAV sankcijas, tačiau kol kas nepaaiškino, kaip.


Šiame straipsnyje: Rusijasankcijoskaras UkrainojeJAVatsiskaitymasvaliutadoleriairubliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių