IS kovotojai teigia „išlaisvinę“ Sirijos kurdų sulaikytų moterų

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) ketvirtadienį pareiškė „išlaisvinęs“ Sirijos kurdų kalintų moterų, Turkijai tęsiant praėjusią savaitę pradėtą karinę operaciją karo draskomos šalies šiaurėje.

Grupuotė per susirašinėjimo programėlę „Telegram“ išplatino pareiškimą, kuriame nurodė, kad jos kovotojai trečiadienį šturmavo vieną sulaikymo centrą, esantį kiek vakariau buvusios IS tvirtovės Rakoje, ir „išlaisvino musulmones, pagrobtas“ kurdų pajėgų.

Pareiškime nepatikslinama, ar moterys buvo IS narės, ar džihadistų žmonos, ir kiek apskritai jų buvo išlaisvinta.

Perspektyva, kad tūkstančiai pasaulio fanatiškiausių džihadistų galėtų pabėgti, Sirijos šiaurės rytuose tvyrant chaosui dėl Turkijos įsiveržimo, tarptautinei bendruomenei kelia didelį susirūpinimą.

Europos vyriausybės būgštauja, kad gali atsigauti grupuotė, siautėjusi Vakaruose ir anksčiau kontroliavusi dalį Sirijos ir Irako.

Pasak kurdų, nuo Ankaros kampanijos pradžios spalio 9 dieną pabėgti mėgino jau šimtai IS kovotojų giminių.

Sekmadienį kurdų pajėgos pareiškė, kad iš jų administruojamos laikinosios stovyklos Sirijos šiauriniame Ain Isos mieste į laisvę ištrūko beveik 800 džihadistų užsieniečių artimųjų.

Prie IS prisijungė mažiausiai trys stovyklą palikusios Prancūzijos pilietės, rodo jų advokatams išsiųsti pranešimai, su kuriais susipažino naujienų agentūra AFP.

Praėjusią savaitę iš kalėjimo šiaurės rytiniame Kamišli mieste pabėgo penki džihadistai, informavo kurdų pajėgos.

Antradienį sargybiniams pavyko sutrukdyti belaisviams pabėgti iš liūdnai pagarsėjusios stovyklos Al Hole, kuri yra tokia perpildyta, kad prižiūrėtojams sunku suvaldyti dažnai įsiplieskiančias riaušes.

Remiantis kurdų administracijos duomenimis, Sirijos šiaurės rytų kalėjimuose yra apie 12 000 įtariamų IS kovotojų, sulaikytų kurdų saugumo pajėgų.

Mažiausiai 2 500 iš jų yra užsieniečiai, atvykę iš 50 šalių, išskyrus Iraką. Manoma, kad dauguma sulaikytųjų yra tunisiečiai.

Sulaikyti kovotojai turi tūkstančius artimųjų, daugiausia moterų ir vaikų, apgyvendintų laikinosiose stovyklose.

Pasak Jungtinių Tautų, vien Al Hole laikomi 68 tūkst. asmenų – daugiausia esamų ar buvusių IS narių artimieji.

Kurdų vadovaujamos Sirijos demokratinės jėgos (SDF) trečiadienį pranešė stabdančios operacijas prieš ekstremistus.

„Sustabdėme visus savo veiksmus prieš „Daesh“, – kurdų televizijai „Ronahi“ sakė SDF vadas Mazloumas Abdi (Mazlumas Abdis), pavartodamas arabišką IS akronimą.

SDF, padėjusios JAV vadovaujamai koalicijai įveikti „Islamo valstybę“, pareiškė, kad vykdys tik gynybos operacijas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių