Naująja JK konservatorių lydere išrinkta K. Badenoch

  • Teksto dydis:

Kemi Badenoch (Kemi Beidenok) šeštadienį tapo Jungtinės Karalystės (JK) Konservatorių partijos naująja lydere, pakeisdama Rishi Sunaką (Rišį Sunaką), pasitraukusį po itin prasto partijos pasirodymo liepą įvykusiuose visuotiniuose rinkimuose.

Surinkusi 57 proc. partijos narių balsų K. Badenoch įveikė savo varžovą, buvusį imigracijos ministrą Robertą Jenricką (Robertą Dženriką).

44 metų K. Badenoch pasisako prieš „woke“ (pabrėžto ar perdėto jautrumo socialiniams, kultūriniams ir rasiniams klausimams) darbotvarkę.

Ji sakė, kad tapti partijos lydere jai yra didžiulė garbė, bet pridūrė, kad konservatorių laukia sunki užduotis.

Pasak jos, partija turi garbingai pažvelgti į tai, kad padarė klaidų.

„Laikas imtis darbo, laikas atsinaujinti“, – pareiškė K. Badenoch.

Kovingos buvusios lygybės ministrės laukia sunki užduotis suvienyti susiskaldžiusią ir susilpnėjusią partiją, liepą nušalintą nuo valdžios po 14 valdymo metų.

K. Badenoch taps oficialia opozicijos lydere ir kiekvieną trečiadienį, per tradicinę klausimų ministrui pirmininkui sesiją Bendruomenių Rūmuose, stos akistaton su leiboristų lyderiu Keiru Starmeriu (Kiru Starmeriu).

Tačiau ji vadovaus po rinkimų gerokai sumažėjusiai torių parlamentarų stovyklai.

K. Badenoch turi parengti strategiją, kaip atgauti visuomenės pasitikėjimą ir sustabdyti paramos dešiniojo sparno partijai „Reform UK“ augimą. Šiai prieš imigrantus nusistačiusiai politinei jėgai vadovauja populistu laikomas „Brexito“ veikėjas Nigelas Farage'as (Naidželas Faradžas).

Per kampaniją K. Badenoch rėmėsi dešiniojo sparno platforma, tad ateityje jos gali laukti sunkumai torių parlamentinėje frakcijoje, kur esama daug centristų.

Londone nigeriečių šeimoje gimusi ir Lagose augusi K. Badenoch ragina grįžti prie konservatyvių vertybių ir kaltina savo partiją vis didesniu liberalumu tokiais socialiniais klausimais kaip lyties tapatybė.

Ji vadina save tiesiai kalbančiu žmogumi, bet ši savybė kėlė ir kontroversijų.

Prieš partijos lyderio rinkimus kalbėdama apie imigraciją K. Badenoch sakė, kad „ne visos kultūros yra vienodai svarios“ sprendžiant, kam turėtų būti leista gyventi JK.

Ji sulaukė daug kritikos užsiminusi, kad mažoms kompanijoms nustatytos per didelės motinystės ir vaiko priežiūros išmokos, be to, kilo triukšmas dėl jos pajuokavimo, jog iki 10 proc. Britanijos valstybės tarnautojų, kurių yra pusė milijono, yra tokie blogi, kad turėtų sėdėti kalėjime.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Vargšai,o gal -kvaili

Vargšai,o gal -kvaili portretas
britai..

Žinau

Žinau portretas
Man tinka ir pažangūs indų kilmės , ir afrikietiškos kilmės , savi žmonės . Kad tik ne kacapvatnikai ar kacapai.

juodaodžiai nepagrįstai įsitvirtina Europoje,

juodaodžiai nepagrįstai  įsitvirtina Europoje, portretas
ir tai VAKARŲ valstybių VADOVŲ neišmanėlių- gobšuolių k l a i d o s , kai po to valstybėse į v y k s t a skirtingų kultūrų gyventojų m a i š t a i, neramumai ,net karai.--Tramdykime tokią b e t v a r k ę laiku, kad po to nereikėtų-kaip VOKIETIJOE drąstiškomis priemonėmis -- per prievartą juos g r ą ž i n t i .
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių