- Erildas Budraitis, sportin.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Šį savaitgalį visų ištikimiausių Eurolygos gerbėjų akys kryps į Londoną, kur keturios stipriausios Europos komandos susigrums dėl 2012-2013 metų sezono nugalėtojų titulo. Madrido „Real“, „FC Barcelona Regal“, Maskvos CSKA ir Pirėjo „Olympiakos“ klubus nuo svarbiausio trofėjo skiria vos dvi pergalės.
Eurolygos prezidentui Jordi Bertomeu, kaip įprasta, finišo tiesiojoje tenka atlaikyti daugybę dėmesio, daugiausia susijusio su finaliniu ketvertu Londone. Vis dėlto, tuo pat metu Europos krepšinyje vyksta daugybė pasikeitimų, kurie kartais lieka mažiau pastebėti.
Apie tai ir dar daugiau – Eurolygos požiūrį į nacionalinius čempionatus, VTB lygą, taisyklių pažeidimus, būsimus pokyčius bei Europos krepšinio ateitį – RealGM.com krepšinio analitiko Erildo Budraičio interviu portaluiSportIN.lt iš Londono.
- Visų pirma, ar galėtumėte įvertinti jau besibaigiantį 2012-2013 metų Eurolygos sezoną?
- Naujasis varžybų formatas padėjo pagerinti lankomumo rezultatus. Ypač penktadieniais, kuomet šeimos turi daugiau galimybių atvykti į rungtynes. Be to, mūsų TV reitingai, lyginant penktadienius su trečiadieniais, padvigubėjo. Manau, kad antrasis varžybų etapas - „Top 16“ - sulaukė didžiulės sėkmės, turėjome daugybę puikių rungtynių. Kai kurie žmonės mano, kad tai buvo per ilgas etapas, tačiau kiekvienas sutiko, kad jis buvo labai atkaklus. Iki „Top 16“ pabaigos likus vienerioms rungtynėms, vos viena ekipa buvo užsitikrinusi vietą atkrintamosiose varžybose. Visi turėjo kautis nuo pradžios iki pabaigos. Tinklalapių ir „Twitter“ srautai, kitų socialinių tinklų skaičiai, lyginant su praėjusiu sezonu, buvo tiesiog puikūs. Visgi negalime sakyti, kad pasiekėme, ko norėjome, tačiau tai tik pirmieji naujojo formato metai.
- Ar galėtumėte paaiškinti, kodėl nusprendėte prailginti „Top 16“ etapą, o ne reguliarųjį sezoną?
- Tai įvyko dėl to, kad kai nusprendėme prailginti turnyrą, mes turėjome būti atsargūs ir nesugadinti produkto. Žaisti daugiau rungtynių vien dėl to, kad sužaisti daugiau rungtynių, neturi jokios esmės. Žmonės nori matyti aikštelėje geriausias komandas. Taigi mes davėme geriausioms komandos galimybę praplėsti turnyrą ir tuo pat metu išlaikyti esamą kokybę. Kaip kompensaciją komandoms, kurios nepasieks „Top 16“ etapo, kitąmet joms siūlysime iškritus prisijungti prie Europos taurės. Taip jie galės sužaisti daugiau rungtynių. Kaip sakiau, tuo pat metu mes turime apsaugoti kokybę. Naudojant praėjusį formatą, „Top 16“ etape grupėse būdavo keturios komandos ir tai sukurdavo įtampą. Šiais metais buvo mažiau įtampos ir daugiau kokybės. Jei prailgintume reguliarųjį sezoną, kokybė nebebūtų tokia, kokia buvusi.
- Nemažai kalbėjote apie teigiamą penktadienio rungtynių naudą. Tačiau ar nemanote, kad tuo pat metu tokie pokyčiai kenkia nacionaliniams čempionatams?
- Ką mes padarėme - davėme atsakymą komandoms, kurios prašė pokyčių. Mes turėjome palikti trečiadienius Čempionų lygai. Manau, kad dėl šio sprendimo nei viena lyga neturėjo jokių problemų. Tiesa, manau, kad nėra jokio skirtumo, ar žaisti ketvirtadienį ir iškart penktadienį ar penktadienį ir paskui šeštadienį. Dauguma lygų bando padėti komandoms ir jos žaidžia rungtynes pirmadieniais. Vienintelė išimtis greičiausiai yra Ispanijos lyga.
- Jūsų nuomone, kaip svarbu išlaikyti stiprius nacionalinius čempionatus? Ar visgi prioritetas Europoje turėtų būti Eurolyga?
- Mums tai labai svarbu, tačiau tiesa yra ta, kad per pastaruosius kelerius metus, su keliomis išimtimis kaip Vokietija, bendras pagrindinių turnyrų Ispanijoje, Italijoje ir Graikijoje lygis pablogėjo. Štai kodėl tarptautinio krepšinio programa tampa vis svarbesnė ir svarbesnė. Klubai prašo daugiau rungtynių Europoje. Jie jaučia, kad tai yra, ko fanams reikia. Mums labai svarbu išlaikyti Europos lygį kuo aukštesnį. Mes turime geriausią turnyrą, geresnį nei regioninės lygos, ir komandas, kurios mano, kad vietiniai čempionatai jiems yra per maži. Jie nori daugiau rungtynių.
- Kalbant apie VTB lygą, pradžioje apie ją atsiliepėte gana skeptiškai, tačiau vėliau atrodė, kad Eurolyga tapo kur kas draugiškesnė. Ar tai tiesa?
- Vienintelė priežastis, kodėl buvome šiek tiek šiurkštūs, yra mūsų nenoras turėti kitus turnyrus, už mūsų struktūros ribų. VTB lyga buvo už struktūros ribų ir mes su jais pasikalbėjome. Mes nenorėjome turėti kito turnyro, kuris supainiotų žmones. Pamenu prieš kelerius metus turėjome čempionato atidarymo rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA ir fanai buvo susipainioję, nebuvo aišku, ar tai buvo VTB, ar Eurolygos rungtynės. Mes turime suprasti, kad fanai mėgsta aiškumą ir nenori būti supainioti. VTB lyga galėtų būti kaip Ispanijos čempionatas. Pavyzdžiui, „Real“ ir „FC Barcelona Regal“ žaidžia Ispanijoje, tačiau jie taip pat varžosi dėl to paties trofėjaus (kaip ir kitos Europos komandos). Manau, tai pagrindinė viso to prasmė.
Scanpix nuotr.
- Pastaruoju metu buvo nemažai įtampos tarp Eurolygos ir Atėnų „Panathinaikos“ ekipos. Atrodo, kad baudos neatneša norimų pokyčių, tad ar turite numatę kitų būdų, kaip kovosite su komandomis, pažeidinėjančiomis taisykles?
- Tiesa yra ta, kad apart „Panathinaikos“, bendras žiūrovų elgesys buvo kur kas geresnis nei praėjusiais metais. Sakyčiau anksčiau turėdavome problemų su Belgrado „Partizan“ bei kitomis komandomis. Tačiau šitie metai turbūt buvo geriausi istorijoje. Žinoma, turėjome bėdų su „Panathinaikos“, kurios elgesys peržengė mūsų lūkesčių ribas. Jie turi suprasti, kad privalo laikytis taisyklių. Žinoma, negalime jiems leisti įsileisti 30 tūkstančių žiūrovų į areną, kuri turi 19 tūkstančių sėdimų vietų. Fanai turi likti saugūs, mėgautis rungtynėmis ir tai yra mūsų tikslas. Mes negalime toleruoti šio elgesio - tiesiog laikyti atvertas duris į rungtynes.
- Žiūrint į ateitį, koks yra pagrindinis dalykas, kurį norėtumėte patobulinti?
- Geriausias būdas augti yra sutelkti dėmesį į mums kritiškai reikalingas šalis kaip Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Vokietija. Šiose rinkose mes sustiprinome savo pozicijas. Turėjome pokalbius su visomis šiomis šalimis ir manau, kad per artimiausius metus ar dvejus turime sutelkti dėmesį į jas.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Veteranai metų šventes užbaigs tradicinėmis slalomo varžybomis1
Nors didžiosios metų šventės jau prabėgo, tačiau automobilių sporto veteranams Naujieji išaušta tik po tradicinio slalomo turnyro, kuriame dar neseniai ryškiai švietusios žvaigždės susikaus kitą šeštad...
-
Mirė išskirtinis Lietuvos rankininkas
Mirė garsus Lietuvos rankininkas Algis Jonas Kenstavičius, praneša Lietuvos rankinio federacija. Jam buvo 87-eri metai. ...
-
Eidama 104-uosius metus mirė olimpinė čempionė Agnes Keleti
Eidama 104-uosius metus mirė Vengrijos gimnastė Agnes Keleti, išgyvenusi Holokaustą ir laikyta ilgiausiai gyvenusia olimpine čempione. ...
-
Ketverių metų laikotarpį apžvelgusi Dominika Banevič: galvoje sudėlioju planą3
„Visą gyvenimą atiduosiu tik breikui ir man nesvarbu, ar tai bus sunku, ar ne. Žinau, ko noriu, ir tai pasieksiu“, – 2020-ais sakė Dominika „Bgirl Nicka“ Banevič. ...
-
Prieš Dakaro ralį Vanagas prabilo apie sveikatos problemas8
Saudo Arabijoje vyksiančiame Dakaro ralyje dalyvaujantis Lietuvos lenktynininkas Benediktas Vanagas prabilo apie sveikatos bėdas. ...
-
Įsimintiniausi 2024-ųjų sporto įvykiai: olimpiniai medaliai ir nusivylimas atrankoje
Nuo pasaulio rekordų ir aukščiausių vietų iki didžiausių nusivylimų. Prabėgę metai Lietuvos sporto pasaulyje paženklinti daugybe įsimintinų akimirkų net jei visos jos ir nebuvo malonios. ...
-
Prezidentūroje apdovanoti olimpinių ir paralimpinių žaidynių medalių laimėtojai bei jų treneriai1
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį įteikė valstybinius apdovanojimus Paryžiaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse medalius iškovojusiems sportininkams bei jų treneriams. ...
-
Po džinsų skandalo šachmatų čempionate žaidėjų aprangos taisyklėse įsigalios pokyčiai1
Tarptautinė šachmatų federacija (FIDE) sekmadienį sušvelnino žaidėjams taikomą aprangos kodą, kai pasaulio čempionas norvegas Magnusas Carlsenas (Magnusas Karlsenas) buvo nubaustas už tai, kad į devintąjį etapą atvyko dėvėdamas d...
-
Geriausi 2024-ųjų Lietuvos biatlonininkai – Vytautas Strolia ir Lidija Žurauskaitė1
Vilniuje vyko jau tradiciniais tampantys geriausių metų Lietuvos biatlonininkų apdovanojimai. ...
-
Sporto vadybos lyderiai motyvacijos nestokoja1
„Džiugu, kad mūsų šalyje vis daugiau tarptautinių futbolo renginių. Stengsimės neatsilikti ir 2025-aisiais“, – sakė Metų sporto federacija išrinktos Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičius. ...