Veterano taškai stūmė į pergalę LKL naujokus

Olimpinio čempiono Rimo Kurtinaičio treniruojama Vilniaus "Wolves" ekipa lengvu pasivaikščiojimu pradėjo savo rungtynių istoriją. Naujas sostinės klubas, besirengiantis debiutui LKL čempionate, kontroliniame mače nušlavė praėjusio sezono LKL autsaiderius Prienų "Labas GAS" krepšininkus.

Rimas Kurtinaitis, būdamas žaidėjas, garsėjo gebėjimais atakuoti krepšį. Savo gabumus snaiperis, matyt, perteikė savo auklėtiniams. Pirmajame ikisezoniniame mače "Wolves" į Prienų „Labas GAS“ įsūdė net 115 taškų. Vilniečiai, ateinantį sezoną dar žaisiantys Alytuje, 115:76 pamokė prieniškius.

Nugalėtojų gretose rezultatyvumu bei naudingu žaidimu išsiskyrė Regimantas Miniotas. Ant Lietuvos rinktinės slenksčio šią vasarą buvęs puolėjas per 17 minučių surinko 24 taškus, pademonstruodamas puikų rezultatyvumą. Jis pataikė 10 iš 12 dvitaškių, 4/7 baudos metimų). Be to, aukštaūgis, anksčiau pats žaidęs Prienuose, atkovojo 9 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei dusyk suklydo. Tiek pat taškų pridėjo ir Ahmadas Caveras (7/14 dvit., 10/11 baud.). Jis per 29 minutes atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 2 kamuolius.

Prienų gretose išsiskyrė naujokas Jylanas Washingtonas, kuris per 25 minutes surinko 15 taškų (4/7 dvit., 2/4 trit., 1/3 baud.), 4 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą ir klaidą.

Mačo pradžioje atakuoti gerai sekėsi abiems ekipoms, bet patyrusių Ado Juškevičiaus ir Regimanto Minioto vedamiems vilkams, pavyko susikrauti pradinį pranašumą (26:18). Netrukus vilniečiai įjungė aukštesnę pavarą įjir spurtavo dar sparčiau. Jie laimėjo atkarpą 14:0 ir atitrūko triuškinamai - 53:31. Tiesa, prieš ilgąją pertrauką prieniškiai pataikė keletą tolimų šūvių ir sušvelnino skirtumą iki 15 taškų. Dar labiau intriga atgijo trečiojo kėlinio pradžioje, kai  „Labas-GAS“ rezultatyviai užbaigė keletą atakų paeiliui, o "Wolves" šaudė pro šalį net iš patogiausių padėčių. Skirtumas sumažėjo iki 7 taškų (64:57), tačiau dar arčiau savo varžovų „Wolves“ komanda nebeprisileido. Po dar vieno spurto paskutiniame ketvirtyje, per kurį surinko 16 „sausų“ taškų, sparčiai nutolo ir savo pranašumą augino iki pat mačo pabaigos.

Be traumuoto buvusio Kauno "Žalgirio" sistemos auklėtinio Vitalijaus Kozio žaidusią „Wolves“ į pergalę tempė: Regimantas Miniotas ir Ahmadas Caveras (9 atk. kam.) po 24 taškų. 43 metų veteranas Mindaugas Lukauskis taip pat buvo pastebimas. LKL amžiaus rekordininkas pelnė 18 taškų, Hugo Invernizzi 13 (8 atk. kam.), Adas Juškevičius 12 (8 rez. perd.).

„Labas GAS“ gretose dviženklę ribą peržengė Jylanas Washingtonas 15 (4/7 dvit., 4 atk. kam.), Isiah Osborne'as 12 (4/5 trit., 3 rez. perd.), Klaidas Metrikis (3/3 dvit.) ir Rokas Gadiliauskas (4/7 dvit.) po 11.