Prezidentė: Lietuva turi peržiūrėti energetinę strategiją

  • Teksto dydis:

Lietuva, atsižvelgusi į geopolitinę padėtį, turi peržiūrėti savo energetikos strategiją, teigia šalies vadovė. Dalia Grybauskaitė, kuri kitą savaitę dalyvaus ekonomikos forume Davose, teigė, kad Lietuva turi pasinaudoti besikeičiančiomis aplinkybėmis energetikoje.

„To reikia nepražiopsoti, reikia investuoti ten, kur būtina daryti, todėl energetikos strategiją Lietuvoje būtina dar kartą peržiūrėti į trumpalaikes ir ilgalaikes perspektyvas. Apie tai kalbėsime, kurlink pasaulis juda, kaip įtakos tiek Kiniją, tiek Jungtines Valstijas, tiek Rusiją, tiek pačią Europos Sąjungą. Tiek kainų kritimai energetikoje, tiek alternatyvų atsiradimas energetikoje - tai yra didžiuliai geopolitikoje pasikeitimai, ir Lietuva turi rasti savo vietą, pasinaudoti besiklostančia situacija, kad mums būtų galima užsitikrinti kuo pigesnį kurą, kuo saugesnį tiekimą kuro ir kuo mažiau priklausyti nuo monopolistinių tiekėjų“, - interviu LRT radijui ketvirtadienį sakė D.Grybauskaitė.

Anot jos, valstybės, kurios importuoja kurą, ateityje turėtų augti, o eksportuojančios energetinius išteklius - trauktis. Tai reiškia, kad Rusijos laukia dar gilesnė krizė, o Lietuvos ir kitų energetikos išteklius importuojančių šalių - augimas bei didesnės investicijos.

„Pasaulio tendencijos yra labai skirtingos. Pasaulio banko prognozės rodo, kad visas pasaulis, jo ekonomika, augs apie 3 proc., bet dabartinėje situacijoje labiausiai nukentės šalys, kurios eksportuodavo energetikos šaltinius, pavyzdžiui, mūsų kaimynei Rusijai numatomas net iki 3 proc. neigiamas augimas - tai yra kritimas, krizė. O šalys, kurios importuoja, tokios kaip mes, išties turi galimybių langą, kada pinga kuras, investuoti tuos pinigus į ateities augimą, į mūsų energetinį saugumą“, - tikino D.Grybauskaitė.

Šalies vadovės teigimu, ekonomikos forume ji kalbės apie pasaulinę energetikos geopolitiką bei pristatys Lietuvos energetinę nepriklausomybę.

„Dalyvausiu apvaliame stale, diskusijoje apie pasaulinę energetinę geopolitiką. Apie tendencijas, kokios nusimato artimiausiu metu ir kokią įtaką tai turės atskirų šalių ekonomikos vystymuisi. Be jokios abejonės, pateiksime savo, Lietuvos pavyzdį, kaip sugebėjome atsistoti ant kojų tvirtai ir užsitikrinti energetikos tiekimo saugumą per savo suskystintų dujų terminalą“, - teigė šalies vadovė.

Forumas vyks Šveicarijos slidinėjimo kurorte Davose sausio 21-24 dienomis, jame dalyvaus 300 valstybių vadovų ir vyriausybių vadovų bei narių, 1,5 tūkst. verslo lyderių iš daugiau kaip 140 šalių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių