- Ignas Jačauskas, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nepavykus derybomis išspręsti finansinių nesutarimų su Šiaulių areną valdančia viešąja įstaiga „Pramogų sala“, Šiaulių savivaldybė kreipsis į Lietuvos arbitražo teismą.
Savivaldybė teigia, kad bylinėtis komercinio arbitražo institucijoje nuspręsta, nes koncesininkas nutraukė derybas su savivaldybe dėl koncesijos sutarties pakeitimų.
„Ir aš, ir meras tikėjomės greito ir konstruktyvaus bendradarbiavimo, deja, iš kitos pusės to nesulaukėme. Neliko kito kelio, tik bylinėtis, nes mes privalome ginti viešąjį interesą“ - pranešime nurodė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.
Savivaldybė ir Šiaulių areną daugiau nei dešimtmetį valdanti „Pramogų sala“ nesutaria dėl buhalterinės apskaitos niuansų ir su tuo susijusiu savivaldybės mokamu koncesijos mokesčiu, jis per metus siekia 214 tūkst. eurų.
Savivaldybė nurodo, kad bendrovė, 2015-aisiais neįtraukusi daugiau nei 20 tūkst. eurų draudimo išmokos už turėtus bankrutavusio „Snoro“ vertybinius popierius, metus baigė nuostolingai, todėl savivaldybei išliko prievolė sumokėti koncesijos mokestį. Pasak savivaldybės, įmonė nuostolingai dirba nuo 2011-ųjų.
„Jei būtų tinkamai apskaityti pinigai, areną valdanti įmonė būtų negalėjusi pretenduoti į Savivaldybės mokamą koncesijos mokestį“, - sakė A.Bartulis.
Be kita ko, savivaldybė akcentuoja, kad 2011-aisiais „Pramogų salos“ vykdyti „Snoro“ vertybinių popierių įsigijimo sandoriai pripažinti nusikalstamais, o arenos valdytojas Gintaras Radavičius galutine ir neskundžiama nutartimi pripažintas kaltu.
Šiaulių miesto vadovai kreipėsi į G. Radavičių, kad buhalterinėje apskaitoje būtų atliktos korekcijos, bet koncesininkas, anot jų, to nepadarė.
„Savivaldybė gavo Finansų ministerijos išaiškinimą, kad pretenzijos pagrįstos, tai patvirtino ir situaciją išsiaiškinusios advokatų kontoros „Magnusson“ teisininkai“, – pažymima pranešime.
Iš koncesininko reikalaujama grąžinti gautą beveik 214 tūkstančių eurų koncesijos mokestį ir 18 tūkstančių eurų palūkanų.
Šiaulių arena buvo atidaryta 2007 m. Jos valdymas buvo patikėtas vieninteliam operatoriaus konkurso dalyviui – viešajai įstaigai „Pramogų sala“.
Arenos direktorius: derybos nenutrauktos, tik sustabdytos
Savo ruožtu areną valdančios „Pramogų salos“ direktorius G. Radavičius akcentuoja, kad derybos dėl galimų sutarties pakeitimų nėra nutrauktos, o tik sustabdytos, kol bus gauti įvairių institucijų išaiškinimai, ką sutartyje galima keisti. Anot jo, ginčus nagrinėjantis Lietuvos apeliacinis teismas praėjusią savaitę įpareigojo šalis tęsti derybas, ir tik susiderėti nepavykus, kreiptis į komercinį arbitražą.
„Parašėme, kad sustabdėme derybas dėl punktų pakeitimų tol, kol neišspręsime teisminių ginčų. Antra, visada sakėme, kad reikia kreiptis į Finansų, Ūkio ministerijas, Viešųjų pirkimų tarnybą, kadangi jos tvirtino tą sutartį, kad jos patvirtintų, kokiuose rėmuose galima ją keisti“, – BNS sakė jis.
Anot jo, įstaiga patyrė „finansinių ir moralinių nuostolių“ dėl savivaldybės iniciatyva teismo pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių, t.y. apie tris mėnesius negalėjo disponuoti savo sąskaitomis, areštas nuimtas praėjusį penktadienį.
„Mes nenutraukėme derybų, jas tik sustabdėme. Tai informacija klaidinga. Kaip mes galime vesti derybas dėl kažko, kai mums areštuotos sąskaitos, įmonei neleidžiama piktybiškai dirbti? – svarstė įmonės direktorius.
Jis tikisi, kad arbitražas nepriims savivaldybės skundo, kol nebus gautos ekspertų iš ministerijų išvados.
G. Radavičius teigė, kad 2015-aisiais įstaigos nuostolis siekė 15 tūkst. eurų, o savivaldybė „aritmetiškai suskaičiavo“, kad įtraukus draudimo išmoką į 2015-ųjų apskaitą, įstaiga būtų dirbusi pelningai, t.y. gavusi 5 tūkst. pelno. G. Radavičius su šia pozicija nesutinka – anot jo, teisininkai išaiškino, kad ši suma gauta ne iš koncesinės veiklos, todėl net ir įtraukus į 2015-uosius nebūtų skaičiuojama kaip gautas pelnas.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Seime – siūlymas nelaikyti tėvų ir vaikų „susijusiais asmenimis“, teikiant paramą žemės ūkiui1
Seimas antradienį po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma palengvinti sąlygas pradedantiems ūkininkams, perimantiems ūkius iš tėvų. Priėmus pataisą, teikiant finansinę paramą ūkiams, tėvai ir vaikai nebus laikomi susijusia...
-
LEA: pastarąją savaitę elektros kainas mažino visi nepriklausomi tiekėjai
Pastarąją savaitę nepriklausomi tiekėjai mažino siūlomų fiksuotos kainos planų tarifus. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, jie vidutiniškai sumažėjo 0,2–0,6 procento. ...
-
Siūlymas dvigubai padidinti laidojimo pašalpą Seime įveikė pateikimo stadiją
Kadenciją baigiantis Seimas po pateikimo pritarė siūlymui dvigubai – nuo 440 iki 880 eurų padidinti laidojimo pašalpą. ...
-
A. Armonaitė: nuo kitos valdžios priklausys, ar bus statoma Ukrainos sprogmenų gamykla2
Nuo kitos kadencijos valdančiųjų priklausys, ar bus tęsiamas Ukrainos įmonės projektas Lietuvoje statyti vadinamųjų RDX sprogmenų gamyklą, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. ...
-
VERT: vidutinė šilumos kaina lapkritį didėja 11,5 proc.
Vidutinė centralizuotos šilumos kaina Lietuvoje lapkritį sieks 7,2 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh) – 11,46 proc. daugiau nei spalį, skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). ...
-
Verslininkas prabilo apie Trakuose sudegintus jo laivus: apėmė beviltiškumas, sumišęs su baime3
Verslininkas Mindaugas Beišys praėjusį pavasarį išgyveno sukrečiančią istoriją, primenančią pirmuosius nepriklausomybės metus, kai verslas buvo kontroliuojamas mafijos, o su sunkiai dirbančiais verslininkais buvo susidorojama tiesiog a...
-
Ruošiamasi „Via Baltica“ 160 kilometrų ruožo nuo Kauno iki Latvijos sienos rekonstrukcijai1
Užbaigiant magistralės „Via Baltica“ rekonstrukciją nuo Lenkijos sienos iki Marijampolės, ruošiamasi kito, beveik 160 kilometrų ilgio magistralės ruožo nuo Kauno iki sienos su Latvija rekonstrukcijai. ...
-
RRT: iki 200 įmonių privalo pateikti savo kontaktinius centrus
Europos Sąjungoje (ES) vasarį įsigaliojus Skaitmeninių paslaugų aktui ir jį įgyvendinančiam Informacinės visuomenės paslaugų įstatymui, Lietuvoje yra iki 200 įmonių, kurios Ryšių reguliavimo tarnybai (RRT), kaip Skaitmeninių paslaugų ak...
-
Bedė į piktžaizdę: elektroninių cigarečių parduotuvės rado, kaip apeiti draudimą1
Nuo lapkričio 1 d. draudžiama parduoti elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, kuriose yra cukraus ar saldiklių. Prekybos tinklai, degalinės šias prekes jau išėmė iš lentynų ir teigia didelių nuostolių nepatyrę. Ta...
-
Registrų centras iš virtualiųjų valiutų operatorių sąrašo išbraukė apie 340 įmonių
Registrų centras iš virtualiųjų valiutų keityklos operatorių ir depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatorių sąrašo išbraukė apie 340 įmonių. ...