Bendrabučio gyventojas virto viešbučio klientu

52-ejų kaunietis bijo benamio dalios ir atsisako palikti dar sovietmečiu jam paskirtą bendrabučio kambarį. Situacija kebli: po privatizacijos bendrabutis tapo viešbučiu, kurio kambarį reikia nuomotis už 600 litų per mėnesį.

Bando iškrapštyti per teismus

„Kai atvažiuosite, turėsite parodyti kokį nors dokumentą budinčiai viešbučio darbuotojai“, – perspėjo R.Kalantos gatvėje buvusiame bendrabutyje gyvenantis Raimundas Sutkevičius.

Išties prieš pakildami laiptais į jo kambarį turėjome pateikti asmens dokumentus ir užsiregistruoti lankytojų žurnale. „Jei pas mane lankosi dukra, ji čia negali apsinakvoti be 27 litų mokesčio už naktį“, – teigė vyras.

Kadaise įmonei „Kauno energetikos remontas“ priklausiusiame bendrabutyje dabar apgyvendinami studentai, statybininkai iš kitų miestų, turistai. Bendrabutis virto pigiu privačiu viešbučiu. Čia tebėra ir nuo sovietmečio laikų užsilikusių žmonių.

Trys iš jų atsisako tapti viešbutį valdančios bendrovės klientais, todėl juos bandoma išprašyti per teismus. Dar keli senbuviai sutinka mokėti viešbučiui kaip ir visi klientai.

Sudužusios viltys

R.Sutkevičius sako nesitikėjęs, kad atsidurs tokioje apgailėtinoje situacijoje ir rodė 1989 m. dienraščio „Kauno diena“ (tada vadinosi „Kauno tiesa“) puslapio kopiją. Straipsnyje jaunas, ką tik sukūręs šeimą ir kelių mėnesių dukrą turintis vyras dėkojo laikraščio, savivaldybės, įmonės „Energoremontas“ (vėliau – „Kauno energetikos remontas“) vadovams už pagalbą ieškant būsto.

R.Sutkevičius tada dirbo spaustuvėje, kuri neturėjo jokio laisvo gyvenamojo ploto. Vyrui sutiko pagelbėti gamykla „Energoremontas“, apgyvendinusi šeimą savo specialistams skirtame bendrabutyje R.Kalantos gatvėje.

„Iki tol su žmona ir kūdikiu glaudėmės tėvų sklype esančiame mažučiame namuke be jokių patogumų. Kai persikėlėme tegul ir į nedidelį kambarėlį su bendra virtuve, dušais, tualetais, pasijutome kaip rojuje“, – prisimena R.Sutkevičius.

Jis pasakojo buvęs geras poligrafijos specialistas, tikėjosi sulaukti buto iš įmonės, bet laikai keitėsi ir viltys subliūško.

„Niekas neleido išsipirkti šio bendrabučio kambarių, nes visas statinys buvo paverstas nuomojamais kambariais, apatiniuose aukštuose įsikūrė parduotuvės“, – kalbėjo R.Sutkevičius.

Liko vienišas

Sudėtingai klostėsi ir asmeninis R.SutkevičiAus gyvenimas. Jis vienas, padedant tik tėvams, užaugino dukrą. „Žmona nesirūpino šeima, dingdavo savaitėms, galiausiai išsiskyrėme, o globa buvo priskirta man“, – pasakojo R.Sutkevičius.

Vėliau jis dar kartą vedė, bet po kelerių metų ir ši santuoka iširo.

 

„Dukra užaugo, sukūrė šeimą ir apsigyveno kitur. O aš likau čia, tik nežinau kuriam laikui, nes jau daug metų mane ir dar kelis gyventojus bando išprašyti iš šio viešbučio. Kol dukra buvo nepilnametė, mane gynė Vaiko teisių apsaugos tarnyba. Dabar jau niekas“, – guodėsi vyras.

Viešbutyje neišgyvena

Pasikeitus laikams, „Kauno energetikos remontas“, o vėliau, nuo 2004 m., bendrabutį pradėjusi valdyti įmonė „Gotlitas“ iš gyventojų rinko nuomos mokestį. „Iš pradžių mokėjau 50, vėliau – 100 litų per mėnesį ir papildomai – už komunalinius patarnavimus. Sudėtinga tapo, kai pareikalavo 400 litų kartu su komunaliniais mokesčiais, bet šiaip ne taip susimokėdavau. O pernai pavasarį pasakė, kad turiu mokėti 600 litų. Atsisakiau pasirašyti nuomos sutartį ir administracijai atiduodu tik 200 litų,“ – kalbėjo vyras.

Sargu dirbantis R.Sutkevičius uždirba panašiai tiek, kiek iš jo prašoma nuomos mokesčio. „Nors nesu senas, bet tenka daug išleisti vaistams dėl sąnarių problemų. Turėjau gultis į Kauno klinikas išsitirti dėl nepaaiškinamų galvos skausmų, bet dabar pradėta nagrinėti byla dėl mano skolų nuomotojams ir turėjau viską atidėti“, – kalbėjo jis.

Bijo tapti benamis

Vyras tikina bijantis palikti šį kambarį ir ieškoti pigesnės nuomos. „Savivaldybėje stovėjau eilėje socialiniam būstui gauti, bet iš ten kažkodėl buvau išbrauktas be jokio atskiro pranešimo. Eiti nuomotis kitur bijau, nes gali atsitikti, kad neišgalėsiu susimokėti ir tada tikrai liksiu gatvėje“, – aiškino R.Sutkevičius.

Bendrovės „Gotlitas“ direktorė Erika Sisimbajevienė sakė, kad kiekvienas įmonės patalpose gyvenantis nuomininkas privalo mokėti nustatytą mokestį. „Nė vienas gyventojas, mokantis nustatytus mokesčius ir vykdantis sutartyse numatytus įsipareigojimus, nebus iškeldintas“, – aiškino ji.


Šiame straipsnyje: socialinis būstasBūstas

NAUJAUSI KOMENTARAI

AS

AS portretas
grynas kubilizmas kad tik zmogui butu blogiau

mindaugas

mindaugas portretas
o tai apsimoka viešbutyje gyvent, gi viešbučiuose ir kambarinė turi būti ir pusryčiai bent jau :) nuomuoju pas bobutę už 350+ komunaliniai, tas pats gaunasi, tik pusryčių bobelka nepadaro :D

nu

nu  portretas
pirmiausia ta vadinama viesbuti turetu istirti mokesciu inspekcija ,nes ten baisu koks vyksta pinigu plovimas ,jei atvaziuotu viduri menesio ir uzeitu i kambarius ir pareikalautu uz praeito menesio dokumenta tai pamatytu kad kas ten vyksta ten zmones apgynendinami kiekviena menesi ,lyg butu pirma menesi gyvena ,o visi pinigai dingata ,jau ten toks pinigu plovymas kad baisu ,/
VISI KOMENTARAI 22

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių