Degalų vagystės – kasdienybė

Kas mėnesį Lietuvoje fiksuojami šimtai atvejų, kai vairuotojai nesusimokėję sprunka iš degalinių. Vilnius – neabejotinas degalų vagysčių lyderis.

Daugiausia vagių – sostinėje

"Vilniaus dienos" apklausti degalinių tinklai nurodė, kad Vilniaus regione esančios degalinės labiausiai kenčia nuo nesąžiningų vairuotojų. "ORLEN Lietuva" degalinių tinkle sausį užfiksuota 41 vagystė, daugiau kaip 40 proc. vagysčių įvyko būtent Vilniaus regione. Dar įspūdingesnius skaičius pateikė "Statoil" – sausį užfiksuota apie 80 degalų vagysčių, ir net 70 proc. atvejų pasidarbavo Vilniečiai.

"Didžiuosiuose Lietuvos miestuose degalų vagysčių būna daugiau dėl paprastos priežasties – juose eksploatuojama daugiau transporto priemonių", – "Vilniaus dienai" sakė bendrovės "Lietuva Statoil" saugumo vadovas Rimantas Gineitis.

Pasak jo, vagysčių gausa išsiskiria ir Kauno bei Klaipėdos regionai, tačiau jie nė iš tolo neprilygsta sostinei.

"ORLEN Lietuva" komercijos direktorius Saulius Žilėnas pridūrė, kad taip pat nemažai už degalus sumokėti "pamirštančių" vairuotojų lankosi šalia pagrindinių šalies greitkelių esančiose degalinėse.

Vasarą buvo baisiau

"Paprastai kas mėnesį vienoje degalinėje vidutiniškai įvyksta apie vieną dvi degalų vagystes", – skaičiavo R.Gineitis. Esą paprastai žala siekia kelis šimtus litų, mat lengvųjų automobilių degalų bakai nėra ypač didelės talpos, o krovininių mašinų vairuotojai tokiems poelgiams ryžtasi labai retai.

Tačiau dešimtimis skaičiuojamos vagystės, specialisto teigimu, neviršija įprastų normų. Esą kur kas daugiau vagysčių fiksuota pernai vasarą, kai degalų kainos kone kasdien mušė rekordus.

Kolegai pritaria ir S.Žilėnas – "ORLEN Lietuva" tinkle, nepaisant išaugusių akcizų, sausį užfiksuota tiek pat degalų vagysčių, kiek gruodį.

Suseka kas antrą

Statistiškai skaičiuojant, įkliūva maždaug kas antras "ORLEN Lietuva" tinkle "nemokamų" degalų įsipylęs vairuotojas. Panaši situacija ir "Statoil" tinkle. Paprastai vagišius policijos pareigūnams įduoda degalinių vaizdo kamerų užfiksuota medžiaga, ir nesąžiningi vairuotojai greitai atsekami pagal automobilio numerį arba veidą.

Tačiau ratuoti vagys randa būdų, kaip išvengti atpažinimo. Tiesa, jų pamėgtos technologijos iškart sukelia degalinių darbuotojų įtarumą.

"Automobilis be valstybinių numerių ar su neryškiais, kažkuo išteptais numeriais dažnai yra išskirtinis "etatinių" degalų vagišių bruožas, – šyptelėjo "ORLEN Lietuva" specialistas S.Žilėnas. – Taip pat dažnai vagišiai slepiasi užsimaukšlinę gobtuvus ar kepures ant galvos."

"Statoil" saugumo vadovas nurodė dar vieną vagių mėgstamą triuką, kuris teisėsaugininkus gali atvesti į akligatvį. Mat vairuotojai įsigudrina degalus vogti su užsienyje registruotais automobiliais. Tokiais atvejais automobilio savininką atsekti ypač sunku.

Tačiau kiekvieno nesusimokėjusio už degalus degalinės nepersekioja. "Pasitaiko atvejų, kai žmonės pamiršta susimokėti už degalus, o vėliau sugrįžta ir atsiskaito. Tokių atvejų mes netraktuojame kaip vagysčių. Puikiai suprantame, kad mūsų klientai gali būti išsiblaškę arba labai skubėdami tiesiog pamiršta susimokėti ir tai atsitinka netyčia", – reziumavo R.Gineitis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių