Prieš rugsėjį pas vaikų gydytojus – ne tik dėl pažymų

  • Teksto dydis:

Švietimo įstaigas netrukus lankyti pradėsiantys vaikai turėtų suskubti pasitikrinti sveikatą ir gauti vaiko sveikatos pažymėjimą. Kasmetinė apžiūra ir tyrimai reikalauja laiko ir gydytojo dėmesio, todėl nereikėtų atidėlioti iki pat rugsėjo. Gydytojo išduotos pažymos prireiks ne tik pradėjus lankyti darželį ar mokyklą, bet ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklas, stovyklas, todėl verta iškart pasirūpinti kopijomis. Jei vaikas pradės lankyti naują mokyklą, vaiko sveikatos pažymėjimą reikės pateikti iki rugsėjo 15 dienos.

Sveikatos pažymėjimas – ne formalumas. Ugdymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai juos analizuoja ir pataria mokytojams, į ką reikėtų atkreipti dėmesį per ateinančius mokslo metus. Be to, nuodugnus vaiko sveikatos patikrinimas padeda laiku diagnozuoti ligas, ar užbėgti joms už akių.

„Svarbu suprasti, kad sveikatos pažymėjimas reikalingas ne tam, kad vaikas tiesiog patektų į darželį ar mokyklą. Viso ugdymo proceso rezultatai didele dalimi priklauso nuo vaiko fizinės ir psichologinės sveikatos. Žinoma, šiek tiek apmaudu, kad vaiko sveikatos pažymas tėvai vis dar turi patys nešti į ugdymo įstaigas. Technologijų amžiuje tai yra tiesiog nesuprantama. Artimiausiu metu planuojame tai pakeisti.“ – sako vicemeras Gintautas Paluckas.

Kiekvieno kasmetinio apsilankymo metu gydytojai pagal vaiko amžių įvertina: kalbą, psichomotorinę raidą (1–4 gyvenimo metai), regėjimą (1–17 m.), klausą (1–7 m.), atramos judamąjį aparatą (1–17 m.), atlieka kraujo ir šlapimo tyrimus (2–17 m.), pamatuoja ūgį, svorį (5–17 m.), gliukozės kiekį kraujyje (12–17 m.), elektrokardiogramą (5–7 m.), arterinį kraujo spaudimą (5–17 m.), vertina psichikos sveikatos būklę (8–17 m.), mitybos ir higienos įgūdžius (8–11 m.).

Neretai gydytojai pasiūlo atitinkamos srities specialistų konsultaciją ar papildomus tyrimus. Iki 16 metų amžiaus vaiką pas gydytoją turi lydėti vienas iš tėvų ar globėjų.

Prieš keletą metų sveikatos pažyma buvo patobulinta – joje atsirado vieta odontologo išvadoms. Dabar bent kartą per metus tėvai privalo pasirūpinti, kad dantų gydytojas patikrintų vaiko dantų ir sąkandžio būklę.

Prieš išduodami sveikatos pažymėjimą, gydytojai patikrina kokie tyrimai vaikui pastaraisiais metais buvo daryti, o kuriuos jau reikia pakartoti. Nepaprastai svarbūs tampa ir skiepai. Iki kitų metų sausio 1 dienos turėtų suskubti tie tėveliai, kurie savo atžalų dar nepaskiepijo nuo tymų, raudonukės ir poliomielito. Nuo šių ligų nepaskiepyti vaikai kitais metais nebus priimami į ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Profilaktinio patikrinimo pažymos galioja visus metus. Pats didžiausias pasitikrinti sveikatos skubančių srautas būna prieš pat rugsėjį, todėl patariame nedelsti iki paskutinės minutės.



NAUJAUSI KOMENTARAI

tevas

tevas portretas
reikėjo vaiką užsirašyti pas okulistą-tai talonų pas gydytoja yra tik spalio mėnesiui, pasakius, kad reikia iki rugsėjo, tai liepė kreiptis į privatų sektoriu????.....Mokam mokesčius, o už vaiko sveikatos patikrinimą turim dar mokėti ....

Mama

Mama portretas
Niekas nedaro kiekvienais metais kraujo analizės,reikia įrodyti gydytojai,kad vaikui tai reikia padaryti.o jeigu sugebi išsireikalauti,tai gydytoja sėdi nepatenkintu veidu,kaip kad pinigus iš savo kišenės išėmus.Reikia pažymoje įvesti eilutes,kurias būtina visas užpildyti papunkčiui:nuo kraujo tyrimo rodmenu iki valgymo įpročių.Tada gal daugiau medikai įsigilins į kiekvieno vaiko sveikatą

Prjuokino

Prjuokino portretas
Nė velnio tokių tyrimų nedaro poliklinikoje. Pažymą išrašyti užtrunka kelias min, viską rašo iš lempos, tik ūgį ir svorį pamatuoja. O kai pradedi reikalauti kad nori akis patikrinti, tai siuntime rašo kad tėvai turi kažkokių problemų. Tai po teisybei niekaip nesuprantu, kaip čia yra ar kaip visada teorija sau, o realybė sau, tik čia gražiai skalambijama, kad vaikus tikrina profilaktiškai.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių