- Vaida Kalinkaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Sakoma, kad žmogus renkasi gyvūną pagal savo charakterį. Galima daryti išvadą, kad vilniečiai yra be galo energingi ir draugiški, nes labiausiai mėgsta retriverius ir terjerus.
Mėgstamiausi – retriveriai
"Vilniečiai, kaip ir kitų Lietuvos miestų gyventojai, dažniau renkasi mažų arba vidutinių veislių šunis. Vis dar populiarūs išlieka auksaspalviai retriveriai, mopsai, bigliai, Jorkšyro terjerai. Tačiau jeigu vertintume Lietuvos mastu, populiariausia šunų veislė – vokiečių aviganis", – sakė Lietuvos kinologų draugijos viešųjų ryšių atstovė Aurelija Staskevičienė.
Jai pritarė ir šunų vedlė Karolina Jurkonytė. Ji tvirtino tiek Vilniaus gatvėse, tiek treniruotėse dažniausiai pastebinti nenykstančią vilniečių simpatiją Jorkšyro terjerams ir auksaspalviams bei labradoro retriveriams.
"Nepaisant dydžio, mieste galima pastebėti vis daugiau Berno zenenhundų. Iš mažų veislių dar paminėčiau Vakarų Škotijos baltuosius terjerus. Būtent Vilniuje jų labai daug", – įsitikinusi K.Jurkonytė.
Vedlė pripažino, kad yra tam tikros tendencijos. Tačiau teigė, jog renkantis augintinį veislių mados įtaką daro tik mažai daliai žmonių. Tai dažniau tokie žmonės, kurie gyvūną perka impulsyviai ir nori kuo greičiau jį įsigyti. Į gyvūno pasirinkimą ir auginimą žiūrintys atsakingai dažnai sprendimui priimti skiria daugiau laiko.
"Bet mūsų mieste tikrai galima susidurti su daugybe atvejų, kai perkama vien dėl tam tikros išvaizdos: žydros akys, mažas dydis ar panašiai", – neslėpė vilnietė.
Šuo pagal šeimininką
A.Staskevičienė patarė prieš renkantis šunį pirmiausia pagalvoti apie save ir savo paties charakterį. Taip pat labai atsakingai įvertinti turimas galimybes: ar žmogus turi pakankami žinių apie šunis, ar turės laiko jį auklėti, prižiūrėti, paprasčiausiai bendrauti su šunimi.
"Ar žmogus yra sportiškas, judrus, mėgstantis keliauti, ar namisėda, uždaro būdo, nedaug bendraujantis, – kalbėjo A.Staskevičienė. – Daug sudedamųjų dalių yra laimingo šuns ir šeimininko "sugyvenimo formulėje". Verta apie tai konsultuotis su gyvūnų specialistais, šunų veisėjais, apsilankyti šunų mylėtojų klubuose."
Tikint, kad vilniečiai gyvūnus renkasi atsakingai, galima vertinti, jog dauguma vilniečių yra draugiški ir energingi. Būtent taip apibūdinami ir jorkšyro terjerai, ir auksaspalviai ar labradoro retriverai. Jie išsiskiria geru, draugišku būdu.
Be šių šunų, kaip labai mėgstamus vilniečių K.Jurkonytė įvardijo Vakarų Škotijos baltuosius terjerus, Berno zenenhundus, Sibiro haskius, mopsus, cvergšnaucerius, čihuahua šuniukus ir rusų toiterjerus.
Jos patarimas prieš perkant šunį – nekreipti didelio dėmesio, kiek išlaidų jam išlaikyti reikės skirti. Esą viską gerai įvertinus ši suma skiriasi labai nedaug.
"Pasidomėjus galima pamatyti, jog suma skiriasi nežymiai ir priklauso tik nuo paties šeimininko norų. Didelis šuo valgo daugiau už mažą. Tiek, kiek kainuos ėdalas didesniam šuniui, išleisite jorkšyro terjerui skirtiems šampūnams ar kitoms priežiūros priemonėms. Žinoma, jorkšyro terjero išlaikymas kainuos gerokai daugiau, jei jis turės visą spintą drabužių ir aibę aksesuarų", – juokėsi K.Jurkonytė.
10 tūkst. augintinių
Vilniaus miesto savivaldybė nurodo, kad, remiantis Vilniaus miesto gyvūnų registracijos duomenų bazės duomenimis, sostinėje užregistruota gerokai daugiau šunų nei kačių. Iš 10 tūkst. užregistruotų naminių gyvūnų tik šiek tiek daugiau kaip pusantro tūkstančio yra katės.
Vilniaus savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė nurodė, kad duomenų bazė nepateikia suvestinės, kiek kurių veislių šunų yra užregistruota. Tačiau tvirtino, jog bazėje užregistruota apie 200 šunų veislių.
Norintys užregistruoti savo gyvūną, nesvarbu, katę ar šunį, turi sumokėti vienkartinį mokestį už šuns ar katės užregistravimą – 40 litų. Vėliau taikomas mokestis priklauso nuo to, kokį šunį ar katę laikote, kokio jis amžiaus ir ar gyvūnas sterilizuotas, ar ne.
Laikant nepavojingos veislės šunį šis mokestis svyruoja nuo 5 iki 15 litų. Daugiau teks sumokėti norintiems laikyti kovinius ar pavojingų veislių šunis arba šių šunų mišrūnus. Už tokio gyvūno laikymą per mėnesį teks mokėti nuo 20 iki 60 litų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Prie Seimo protestuotojai gėdina socialdemokratus dėl koalicijos su „Nemuno aušra“100
Antisemitiniais pareiškimais parlamentaro priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio partijai „Nemuno aušra“ prisijungus prie valdančiosios koalicijos, ketvirtadienį prie Seimo vyksta protestas „Dešimt tylos minu...
-
Dėl vandentiekio avarijos dalyje sostinės Kalvarijų gatvės laikinai draudžiamas eismas
Dėl įvykusios vandentiekio avarijos dalyje Kalvarijų gatvės trečiadienį laikinai draudžiamas visų transporto priemonių, išskyrus viešąjį transportą, eismas. ...
-
V. Landsbergis: idėjai oro uostui suteikti Čiurlionio vardą priešintis gali tik „prietrankos“32
Vyriausybei ketinant Vilniaus oro uostui suteikti Čiurlionio vardą, idėją palaikantis atkurtos Lietuvos vadovas profesorius Vytautas Landsbergis sako, kad kompozitoriaus, dailininko vardo įprasminimas būtų gražus paskutinis nueinančios Vyriausybės ka...
-
V. Benkunskas: Viršuliškių daugiabutis atstatytas, bet darbai pabrango2
Metų pradžioje sprogęs daugiabutis Viršuliškėse atstatytas, bet jo atstatymo darbai pabrango, sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas. ...
-
Policija ruošiasi protesto akcijai prie Seimo: budės sustiprintos pajėgos1
Ketvirtadienį prie Seimo planuojamo protesto metu Vilniaus policija pasitelks ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnus. Policija teigia kol kas nefiksuojanti signalų apie galimus neramumus protesto metu. ...
-
Vilniuje steigsis JAV mokslinių tyrimų bendrovė „BioPharmaSpec“
JAV užsakomųjų mokslinių tyrimų bendrovė „BioPharmaSpec“ kitų metų pradžioje įsteigs padalinį Vilniuje. ...
-
Vilniaus rajono savivaldybė Bezdonių aikštelę ir sklypus Riešėje skirs gyventojų poreikiams
Vilniaus rajono savivaldybės taryba nusprendė Bezdonyse esančios aikštelės teritoriją ir du Riešės žemės sklypus pritaikyti visuomenės poreikiams. ...
-
LTOU: naują atvykimo terminalą Vilniaus oro uoste ketinama pastatyti iki 2028 m. pabaigos
Vilniaus oro uostas dar lapkritį skelbs architektūrinės idėjos konkursą naujo atvykimo terminalo projektui, kurį pastatyti tikimasi per 2028 metus, sako Lietuvos oro uostų (LTOU) Plėtros departamento vadovas Arnas Dūmanas. ...
-
Po Vilniaus oro uosto kvietimo – didelis susidomėjimas
Dalyvauti masiškai testuojant kitų metų vasarį pradėsiantį veikti naują Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalą per pusdienį surinkta 1 tūkst. savanorių, antradienį pranešė Lietuvos oro uostai (LTOU). ...
-
Vilniaus rajono savivaldybės taryba siūlo kompensuoti socialinių darbuotojų kelionių išlaidas3
Vilniaus rajono savivaldybės taryba svarstys galimybę kompensuoti kelionės išlaidas socialiniams darbuotojams ir integralios pagalbos paslaugų teikėjams. ...