Ginkluotas padegėjas sostinės centre blaškėsi pusantros valandos: paaiškino, kas įvyko

Policijos generalinis komisaras žada aiškintis, kodėl sekmadienį keturis gaisrus sostinėje sukėlęs ginkluotas padegėjas niekino nestabdomas pusantros valandos blaškėsi Vilniaus centre, vietoje to, kad būtų sulaikytas iškart po pirmojo pranešimo.

Sekmadienio rytą, dar neprašvitus, prie Vaiko teisių apsaugos tarnybos (VTAT) durų atvilktas ir supleškintas konteineris. 

„Budėtojai pamatė šviesą, atėjo pasižiūrėti, užfiksavo gaisrą ir tada, savaime suprantama, kad skambino į 112“, – pasakojo Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė.

20 minučių prieš tai buvo padegtos Vilniaus centre esančio triaukščio namo durys. Ten įsikūrusi ir Vilniaus senamiesčio seniūnija. 

Tas pats pilietis tą patį rytą sugebėjo padegti laikinąsias Generalinės prokuratūros pastato konstrukcijas ir net Krašto apsaugos ministerijos (KAM) duris, o juk ten nuolat sukinėjasi kariškiai.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Nėra gi centrinės durys. Tai rodo, kad tai buvo pakeliui pasitaikęs objektas“, – teigė krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

„Jis buvo neblaivus, elgėsi tikrai keistai, neadekvačiai ir pagal tai, kokiomis sąlygomis gyveno savo bute, tai mums irgi kyla klausimų dėl žmogaus adekvatumo“, – kalbėjo policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. 

Pirminiais duomenimis, 40 metų padegėjas su savimi turėjo ir šratasvydžio ginklą. 

„Labai identiškas koviniam ginklui. Paprastai su tokiais ginklais vyksta įvairūs mokymai. Kiekvienas ginklas gali sukelti tam tikrą žalą“, – pabrėžė R. Požėla.

Tad kaip čia nutiko, kad policija po pirmojo pranešimo apie padegimą, ginkluotam, neblaiviam ir valstybines institucijas padeginėjančiam vyrui po sostinės centrą leido blaškytis maždaug pusantros valandos? 

„Kadangi pirmadienis yra pirma darbo diena po šio įvykio, tai chronologiją bandome susidėlioti ir pasižiūrėti, ar tikrai viską tinkamai darėme ir pakankamai operatyviai sulaikėme asmenį“, – aiškino policijos generalinis komisaras.

Vilniuje, kaip ir visur, pareigūnų trūksta. Reaguoti vėluojama net į ypatingos skubos pranešimus. 

„Sekmadienio rytas yra ramesnis periodas, kai pajėgų buvo planuojama daug mažiau negu reikia“, – kalbėjo Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Rasa Katinienė.

„Nesuvesčiau į pareigūnų trūkumą. Tiesiog reikia susižiūrėti chronologiją, reikia susižiūrėti, kokie veiksmai buvo daromi“, – akcentavo R. Požėla.

Sostinės centras – pilnas vaizdo stebėjimo kamerų. Tik, panašu, kad ir per jas padegėjo niekas nepastebėjo. Anot profsąjungos, greičiausiai tuo užsiimti irgi nebuvo kam. 

„Tas pačias kameras stebi ne kažkas kitas, o tie patys policijos pareigūnai arba darbuotojai“, – teigė Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė.

Gaisrų nuostoliai, kaip ir motyvai, vis dar nustatinėjami. Prokuratūra jau pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Už tokį nusikaltimą gali grėsti bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. 

Tiesa, šįkart ginkluoto padegėjo policija nepastebėjo pusantros valandos. 

Kone prieš dešimtmetį iš pareigūno nugvelbęs kalašnikovą Igoris Molotkovas sostinėje blaškėsi penkias valandas. Kol pareigūnai ieškojo bėglio, pastarasis niekino nepastebėtas sugebėjo pasivažinėti net maršrutiniu autobusu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
Įdomu visur stovi patalpose kameros, jas kazkas stebi, ir tiek laiko tyla nieks nieko nedaro neiesko nusikalt4lio o tas siaut4ja po VIlnių. Kur policija, kur patalpų apsauga, kas stebi tokiolygio patalpas. Čia aplaidumas aukščiausiame laipsnyje, o POžėla vis dar ginasi, Jau laikas ir jam pailseti pavargo,
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių