Per artimiausius penkerius metus Lietuvos finansinių technologijų (fintech) sektoriuje tikimasi spartesnio įmonių, jų pajamų bei klientų augimo, taip pat į šalį planuojama pritraukti bent aštuonis naujus rinkos dalyvius.
Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį atidarydamas „Fintech Inn 2019“ konferenciją, pasidžiaugė, kad Lietuva – didelių siekių turinti valstybė. Tai, kad šioje konferencijoje dalyvauja daugiau nei 500 bendrovių atstovai iš daugiau nei 60 valstybių, rodo, jog Lietuva tapo puikia vieta globalios fintech bendruomenės susitikimams.
Lietuvoje prasideda finansinių technologijų (fintech) savaitė, kurios metu vyks verslo delegacijų forumas, blokų grandinės technologijos (blockchain) centrų suvažiavimas ir kiti renginiai.
Japonijoje su darbo vizitu viešintis prezidentas Gitanas Nausėda susitikime su didžiausios šios šalies elektroninės komercijos ir finansinių technologijų įmonės „Rakuten“ vadovu Hiroshiu Mikitaniu paskatino internetinio banko valdytojus apsvarstyti investavimo galimybes Lietuvoje – atidaryti verslo būstinę ir paslaugų centrą.
Lietuva, išsikėlusi viziją tapti Europos finansinių technologijų (FinTech) centru, aktyviai plėtoja sektoriaus veiklą. FinTech įmonėms kuriama ne tik palankesnė reguliacinė aplinka. Praėjusiais metais šalyje pradėti rengti ir FinTech sektoriaus specialistai, kurių, daugėjant įmonių, vis labiau trūksta. FinTech verslo atstovai tvirtina, kad sektoriui reikalingi ne tik IT ar finansų žinių turintys, bet ir dizainą, rinkodarą, teisę ir kitas sritis išmanantys žmonės.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė įsitikinusi, kad Lietuva turi didelių galimybių technologijų srityje, o finansinių technologijų (fintech) požiūriu šalis jau yra tarp lyderių.
Specializuoto banko licencija Jungtinės Karalystės finansų startuoliui „Revolut“ bei elektroninių pinigų įstaigos licencija JAV interneto milžinės „Google“ bendrovei jau leidžia kalbėti apie Lietuvos kaip finansinių technologijų įmonių plėtrai palankios jurisdikcijos sėkmės istorija, teigia finansinių ministras Vilnius Šapoka.
Lietuvos saugumo ekspertai artimiausiu metu pradės nagrinėti, kiek saugios yra finansinės ir blokų grandinės technologijos (angl. „fintech“ ir „blockchain“), pranešė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.
Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. O štai Lietuva, žingsnis po žingsnio, jau tampa ne tik regiono, bet ir visos Europos finansinių technologijų (FinTech) centru.