Europos Parlamentas trečiadienį galutinai uždegė žalią šviesą „Brexitui“, per balsavimą Briuselyje ratifikavęs susitarimą dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos sąlygų.
Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį renkasi į posėdį, siekdama surasti išeitį, kad po 10 dienų šaliai netektų palikti Europos Sąjungos neturint jokio susitarimo, po to, kai išvakarėse parlamentarai atmetė visas siūlytas „Brexit“ alternatyvas.
Vienas aukštas pareigas užimantis NATO generolas trečiadienį pareiškė, kad išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) kalbos dėl šalies planų atsisakyti Šiaurės Atlanto sutarties įsipareigojimų, nėra rimtos, nes joks prezidentas „neišdrįs“ suardyti šio kertinio aljanso, itin svarbaus tiek Amerikai, tiek jos sąjungininkėms.
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) pasiuntė vieną rimčiausių įspėjimų Didžiajai Britanijai, kad šaliai teks brangiai sumokėti už savo sprendimą palikti Europos Sąjungą (ES), ir išreiškė susirūpinimą dėl finansų rinkų.
Didžiosios Britanijos ekonomikos laukia „neramūs laikai“, nes šaliai reikia suderėti dėl pasitraukimo iš ES, o vartotojų ir verslo pasitikėjimas šokinėja aukštyn žemys.
ES prezidentas Donaldas Tuskas, ketvirtadienį Londone susitikęs su Didžiosios Britanijos premjere Theresa May (Teresa Mei), paragino kuo greičiau pradėti derybas dėl Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos („Brexit“).
Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) trečiadienį išreiškė viltį, kad Didžioji Britanija galės išlikti „artima, kiek tai įmanoma“, nors ta šalis nubalsavo pasitraukti iš Bendrijos.