Lenkija antradienį pateikė veiksmų planą, kaip nutraukti Europos Sąjungos veiksmus prieš Varšuvą dėl prieštaringai vertinamų teismų reformų, kurias įgyvendino ankstesnė konservatyvioji vyriausybė.
Šimtai lenkų pirmadienį išėjo į gatves išreikšti palaikymo vyriausybės inicijuotas teismų sistemos reformas kritikuojančiam teisėjui, kuriam gresia drausminė nuobauda, daugelio laikoma politiniu kerštu.
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) antradienį pasirašė kontroversišką įstatymą, numatantį nuobaudas teisėjams, kritikuojantiems vyriausybės vykdomas teismų reformas.
Lenkijoje trečiadienį tūkstančiai žmonių išėjo miestų gatves protestuoti prieš vyriausybės parengtą teisės akto projektą, kuriuo siekiama nubausti teisėjus, kritikuojančius kontroversiškas teismų sistemos reformas.
Europos Sąjunga trečiadienį ėmėsi naujų teisinių veiksmų prieš Lenkiją dėl jos prieštaringai vertinamų teismų reformų ir pareiškė, kad naujos Varšuvos teisėjų drausmės taisyklės gali padaryti neigiamą poveikį teisinėms laisvėms.
Europos Komisija antradienį skundėsi, kad Rumunija naikina teismų reformas, ir paragino Bukareštą nedelsiant atgaivinti kovos su korupcija pastangas bei užtikrinti teismų sistemos nepriklausomybę.
Lenkijos Senatas anksti trečiadienį patvirtino prieštaringai vertinamą įstatymą dėl Aukščiausiojo Teismo reformos, bet kritikai sako, kad taip vyriausybė imasi kontroliuoti teismų sistemą ir kad pakeitimai kelia grėsmę šalies demokratijai.
Lenkija savo partnerėms Europos Sąjungoje antradienį pareiškė, kad nesutarimai dėl lenkų teismų sistemos reformų, kurios, pasak Briuselio, pakerta teisinės valstybės principą ir gali užtraukti bausmę, baigiasi.
Lenkijos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė penktadienį pareiškė, kad dešiniosios vyriausybės priimtas naujas įstatymas, kuris yra dalis itin prieštaringai vertinamų teisėtvarkos reformų, prilygsta „perversmui“ prieš jo instituciją.
Iki 2004 m. Varšuvos pakto šalys siekė kuo greičiau įstoti į ES. Nuo tol Lenkijos ekonomika išaugo ir suklestėjo. Tačiau ar tik šalis nepradėjo pervertinti savo jėgų? Ko nori lenkai? Kokie yra Lenkijos vyriausybės tikslai? Tokius klausimus „Deutche Welle“ interneto svetainėje kelia Vokietijos visuomeninio transliuotojo korespondentas Berndas Riegertas.