Šią vasarą poilsiautojus gamtoje itin kamuojantys uodai – lietingos gegužės rezultatas. Įkyrūs vabzdžiai verčia aktyviai ieškoti apsaugos priemonių ir pasidomėti natūraliais būdais, kaip atbaidyti mašalus.
Uodai, ko gero, yra vieni nemaloniausių šiltojo meto palydovų. Daugumai yra tekę justi jų įkandimus lydintį niežulį ar net atsiradusį patinimą. Sveikatos priežiūros specialistai sako, kad nuo diskomfortą keliančių įkandimų gali apsaugoti repelentai ir kitos apsaugos priemonės.
Zikos viruso (ZIKV) ligos protrūkis Karibų jūros regiono šalyse ir Amerikoje aprimo, todėl sumažėjo ir su kelionėmis susijusių infekcijų skaičius Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės (ES / EEE) šalyse, pranešama naujausioje Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro stebėsenos ataskaitoje.
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) duomenimis, Islandijoje užregistruoti 3 čikungunijos atvejai asmenims, grįžusiems po atostogų Alikantėje (Ispanija). Ispanijos Valencijos regione bei kitose Pietų Europos šalyse yra aptinkama Aedes albopictus uodų, kurie esant tinkamoms klimatinėms sąlygoms, gali platinti čikunguniją.