Higienos institutas (HI) ketvirtadienį pristatė naują nemokamą mobiliąją programėlę „AntibLT“. Skelbiama, kad šis įrankis medikams padės tikslingai skirti antibiotikus, o pacientams primins apie šių vaistų vartojimą.
Vadinamieji „atominiai antibiotikai“ teikia naujų vilčių gydyti sunkias infekcijas, kurios ilgą laiką glumino medikus. Čekų mokslininkai teigia, kad jie galės akimirksniu sunaikinti visas bakterijų padermes, įskaitant ir superbakterijas, kurios vis atsparesnės bet kokiam gydymui.
Medikai pastebi, kad vasarą padaugėja pacientų sunegalavus klausai ar atsiradus ausų skausmams. Dalis atvyksta po maudynių ar po triukšmingų vakarėlių, varžybų. Kai kuriais atvejais gydymo antibiotikais gali nebeužtekti. O esant rimtesnėms problemoms, lėtiniams uždegimams, medikai taiko vis modernesnius gydymo metodus, pavyzdžiui, visiškai endoskopines operacijas.
Antimikrobinio atsparumo valdymo darbo grupė organizavo paskaitą Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelis gimnazijos bendruomenei apie tai, kad antibiotikai gripo negydo.
Nuo sausio 1 dienos bus visiškai kompensuojama daugiau antibiotikų, tarp jų skiriami ūminėms kvėpavimo takų infekcijoms gydyti, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Be mažiau nei prieš 100 metų sukurtų antibiotikų, arba antimikrobinių vaistų, šiais laikais neįsivaizduojamas bakterijų sukeltų infekcijų gydymas. Tačiau atsiranda naujų iššūkių: šie kai kuriais atvejais gyvybes gelbstintys vaistai, vartojant juos per dažnai arba nepagrįstai, savavališkai, praranda efektyvumą.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) jau kelerius metus pabrėžia, kad atsparumas antimikrobinėms medžiagoms (AAM) yra viena iš 10 didžiausių pasaulinių grėsmių visuomenės sveikatai, su kuriomis susiduria žmonija.
LRT žurnalistai išsiaiškino, kad kol daugybė žmonių vargsta vaistinėse ieškodami tam tikrų antibiotikų, dalis verslininkų vaistus traukia iš po prekystalio ir nereikalauja receptų. Tokių antibiotikų galima įsigyti ir internete. Nelegalios prekybos nestabdo nei baudos, nei prekių konfiskavimas. Kodėl vaistinėse vis dar trūksta antibiotikų ir kaip valdžia ruošiasi kovoti su nelegalia receptinių vaistų prekyba? Apie tai buvo kalbama su Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos politikos departamento direktore Andželika Oraite, skelbia LNK žinios.
Žinome, kad antibiotikai vartojami tik bakterinėms ligoms gydyti ir tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Vaistininkas primena nesidalyti jais su artimaisiais, suvartoti visą kursą ir nepasilikti keleto tablečių netikėtoms ligoms gydyti. Jis įvardija, kas gali atsitikti, šiuos vaistus vartojant savavališkai.
Sutrikus antibiotikų, kurių veiklioji medžiaga amoksicilinas, tiekimui, gyventojai piktinasi negaunantys šių vaistų pagal jau išrašytus receptus. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) įspėja, kad šių vaistų trūksta daugelyje ES šalių ir ragina gydytojus išrašyti kitus vaistus.