Atlikta apklausa parodė, kad dauguma lietuvių prieš šventes skolinasi pinigų, o paskui turi grąžinti daugiau, su palūkanomis. Apie tai LNK žurnalistai kalbėjosi su „Credit24“ rinkodaros vadove Neringa Žemaite.
Palūkanų judėjimo kryptis aiški – žemyn, sako Lietuvos banko vadovas. Anot Gedimino Šimkaus, turintiems paskolų tai reiškia mažesnes įmokas bankui ir daugiau lėšų vartojimui. Tačiau palūkanų karpymas turi ir kitą medalio pusę – terminuotieji indėliai uždirbs mažiau.
Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį nusprendus ketvirčiu procentinio punkto sumažinti bazines palūkanų normas, ekonomistai mano, kad galima tikėtis dar vieno mažinimo gruodžio 12 d.
Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienio sprendimas sumažinti bazinių paskolų palūkanų normą 25 punktais ekonomistai teigia – tokio sprendimo tikėjosi visi. Specialistai taip pat sutaria – galima tikėtis bent dar vieno sumažinimo.
Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį antrąkart šiais metais sumažinus paskolų palūkanas, Lietuvos banko (LB) vadovas ir ECB valdančiosios tarybos narys Gediminas Šimkus sako, jog mažėjant infliacijai pinigų politikos švelninimas numatomas ir ateityje.
Kylančios nekilnojamojo turto kainos, aukštos palūkanos ir nedidelis darbo užmokestis daugeliui klaipėdiečių tampa kliūtimi įsigyti nuosavą būstą. Todėl didžioji dalis jaunųjų šeimų renkasi būstą nuomotis, tokia alternatyva šiuo metu – prieinamiausia.
Didžiausia pasaulyje turizmo operatorė TUI pranešė apie daugiau kaip trečdaliu šoktelėjusį ketvirčio pelną, kurio augimą paskatino didėjantis keliautojų skaičius, didelė vasaros paklausa ir konkurentės žlugimas.
Finansų rinkoje – turbulencija. Japonijos įmonės savaitę pradėjo su didžiausiu nuostoliu per 40 metų. Akcijų indeksas krito 12 proc. Prarado ir Europos bei Amerikos rinkos. Bet antradienį po rekordinio kryčio – jau rekordinis atšokimas. Investuotojams klausimas, kas vyksta su ekonomika? O būsto paskolų turėtojams tai gali išeiti į naudą dėl palūkanų.