Lietuvoje daugėja knygų piratavimo atvejų. Įvairiose platformose knygos platinamos tūkstantinėmis kopijomis, o leidėjai dėl to praranda milijonines sumas.
Norintiems piratauti Lietuvoje tampa vis sunkiau. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) sako, kad pernai įvestos baudos pažeidėjus pamažu atbaido.
Seime ruošiamas naujas apynasris pirataujantiems asmenims. Kultūros ministras sako, kad svarbu užpildyti įstatymuose paliktas spragas, nes nebuvo įtrauktos net tokios sąvokos, kaip skaitmeninis turinys. Kokie žingsniai daromi, kad pažabotų piratus, LNK žurnalistas teiravosi kultūros ministro Simono Kairio.
Ekspertai pritaria, kad griežtesnės bausmės internete pirataujantiems ir iš to užsidirbantiems yra būtinos. Bet to negana – siekiama griežčiau bausti ir nelegalius vartotojus, pasakojama LNK reportaže.
Praėjusiais metais pasaulyje piratavimo atvejų sumažėjo iki žemiausio lygio nuo 2008 metų, kai pirmą kartą buvo pradėti rinkti statistiniai duomenys, pirmadienį pranešė jūrų saugumo organizacija.
Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (EUIPO) paskelbė 2022 metų tyrimo rezultatus – naujausią informaciją apie jaunuolių elgseną intelektinės nuosavybės teisių pažeidimų srityje po pandemijos.