Nuo liepos įsigaliojus naujos redakcijos Savanoriškos veiklos įstatymui, Vyriausybė trečiadienį patvirtino kompensacijų ir dienpinigių už savanoriavimą mokėjimo tvarką.
Registrų centrui atvėrus duomenis apie savanorystę, iš įmonių pateiktų duomenų matyti, kad jų Lietuvoje yra apie 120 tūkstančių, o darbams jie per metus paskyrė apie 5 mln. valandų.
Kaunietį Gintarą Mickevičių su keturkojais palydovais – Berno zenenhundais Jupiteriu ir Olimpu – galima sutikti tiek Kauno senamiestyje, tiek Panemunės šile, Ąžuolyne ar Kalniečių parke. „Kad namuose būtų ramūs, jiems kasdien reikia fizinio krūvio“, – sako kasdien po 3–8 km su savo augintiniais nueinantis vyras.
Kristina su vyru augina keturis vaikus, vyriausiam dabar šešiolika metų, o jauniausiam – septyneri. Baigusi finansų mokslus ir ne vienerius metus dirbusi projektų vadove, šiuo metu moteris vis giliau neria į sritį, susijusią su vaikais.
Vis daugiau eglučių ir girliandų ant namų žybsi, bet lietuviai vis tiek ras dėl ko padejuoti artėjant Kalėdoms: vieni sako mažiau įperkantys, nes viskas pabrango, kiti verkia, kad mažiau parduoda – pasaka be galo. O Ukrainoje žybsi sprogimai. Tai kam čia, švelniai tariant, labiau nepasisekė?
Nuo karo Ukrainoje pradžios į pagalbos teikimą ukrainiečiams bent kartą savanoriškai įsitraukė beveik 47 tūkst. Lietuvos gyventojų, paskyrusių daugiau kaip 1,5 mln. valandų savo laiko, pirmadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Jau 2022 m. sausio 22 d. viso žemyno akys, ausys ir širdys bus Kaune. Šis miestas oficialiai taps Europos kultūros sostine. Didžiuoju atidarymo renginiu bus pradėtas daugiau nei tūkstančio įvykių kultūrinis maratonas, kuris Kauną ir Kauno rajoną pavers viena didele Europos scena.
Lukreciją Jakelytę dar pavyksta pagauti Lietuvoje. Būsima medikė ketvirtą kursą pradės Leipcigo universitete. Vieniems metams į Vokietiją pagal studentų mainų programą "Erasmus" išvykstanti Lukrecija tikisi, kad ten taip pat galės tęsti ją nuolat lydinčią prasmingą veiklą – savanorystę.