Aštuonis – tiek sportininkų delegavo Kauno rajonas į neseniai pasibaigusias Paryžiaus olimpines žaidynes. Vieni olimpiečiai pakaunės krašte gimė ir pradėjo savo sportinį kelią, kiti atstovauja čia veikiantiems klubams.
Olimpinės žaidynės – ne tik galimybė atletams patikrinti savo ištvermę, lankstumą, greitumą, raumenų tvirtumą ir akies taiklumą, bet ir padiskutuoti apie sporto finansavimą. Tokių pokalbių pagrindiniai motyvai nesikeičia metai iš metų – bloga treniruočių bazė, seklūs biudžetai, dėl nepaaiškinamų priežasčių kažkur dingstantys geri „kadrai“ – treneriai, medicinos ekspertai.
Paryžiaus žaidynės Lietuvai buvo geriausios nuo 2012-ųjų Londono, o šalies Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė jas pavadino fantastinėmis. Bendraudama su LNK ji svarstė, kad Lietuvoje atsiras daugiau breiko šokėjų ir atskleidė, kodėl olimpinius medalius iškovoję atletai juos nuolat kiša į burną.
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nustatė, kad trūksta koordinavimo ir kontrolės rengiant aukšto meistriškumo sportininkus savivaldybių sporto įstaigose, pasigedo vieningos aukšto meistriškumo sportininkų apskaitos sistemos.
Ne tik medalis, bet ir solidi piniginė premija. Tuo galės pasigirti gerų rezultatų Paryžiuje pasiekę mūsų šalies sportininkai. Nuo maždaug 8 tūkstančių iki beveik 170 tūkstančių eurų, priklausomai nuo iškovotos vietos. Paprastai Lietuvos tautinis olimpinis komitetas olimpiados didvyrius apdovanodavo ir automobiliais.
Dar nebuvo, kad tiesiai iš olimpinių arenų – į politinę kovą. Vis dėlto nemažai karjerą baigusių čempionų įsitvirtina politikoje. Tačiau aukso medaliai politinėse varžybose pergalės negarantuoja.
Pirmieji sportininkai jau renkasi į Paryžių – čia penktadienį prasidės Olimpinės žaidynės. Didysis sporto renginys nuo savo ištakų reikšmingas visam pasauliui, dėl jo būdavo stabdomi karai. Tad ir šiemet pasaulyje vykstant neramumams Olimpinių žaidynių dalyviai daug dėmesio skiria taikai.
Artėjančios olimpinės žaidynės keičia Paryžių. Mieste jau sustiprinta apsauga, aplink vyksta statybos, miesto centre dygsta infrastruktūra olimpiečiams. O įspūdingiausia tai, kad paryžiečiai nusprendė, jog dalis pokyčių yra ilgalaikiai.