Žiniasklaida, televizijos laidos neskatina kūrėjų, nes apie juos nekalba, bet juk vienintelis būdas išgyventi mažai šaliai – asmenybės. Taip LRT RADIJUI sako aktorius, muzikantas, pedagogas Gediminas Storpirštis.
Lietuviškos muzikos scenoje galima turėti visišką laisvę, daryti, ko norisi, tačiau tuomet kyla klausimas, kaip iš to pragyventi, LRT RADIJUI sako režisierius, aktorius, muzikantas Vidas Bareikis. Anot jo, dauguma skundžiasi, kad Lietuvos provincijoje mažai kas vyksta, tačiau kai kurių ten nukeliaujančių atlikėjų žmonės nežino – tai pakeisti gali nebent dalyvavimas ir išpopuliarėjimas televizijos projektuose.
Smagu, kad Lietuvoje gausu renginių, tačiau čia dažnai vyrauja perdėti kraštutinumai – jei kažkas mylimas, tai mylimas visų ir bet kokiu atveju, tai bandos jausmas. Taip LRT RADIJUI sako dainininkė Neda Malūnavičiūtė. Kaip teigia ji, gyvenime sekasi dėl pamatų, padėtų dar Balio Dvariono muzikos mokykloje: „Jei šiame gyvenime man pavyko ką nors nuveikti, tai didelis indėlis priklauso Vladimirui Čekasinui.“
Grupės „Baltasis kiras“ pavadinimas atsirado dėl atsitiktinai įsigytos kuprinės, kurios firmos pavadinimas buvo lygiai toks pat. Šiuo metu grupė turi maždaug 17 aktyviai veikiančių narių, LRT RADIJUI sako grupės „Baltasis kiras“ lyderis Tautvydas Augustinas.
Norint, kad lietuvių kuriama muzika skambėtų, pavyzdžiui, Anglijoje, reikia važiuoti ir dirbti ten, tačiau prieš tai apsikuopti savo šalyje – nešvara gali vyrauti kai kurių atlikėjų mintyse. Taip LRT RADIJUI sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Filosofijos ir komunikacijos katedros magistras Tomas Pupinis.
Muzikiniai televizijos projektai yra tarsi sporto varžybos, kuriose muzika vertinama pagal neaiškius kriterijus, o realybės šou dažniausiai matomi tie, kurie turi mažai kūrybinio potencialo. Taip LRT RADIJUI sako grupės „Arbata“ lyderis Andrius Zalieska. Anot jo, pirmieji „Arbatos“ kūriniai buvo gana agresyvūs, o grupės pavadinimą lėmė viena iš „Foje“ dainų.
Kai kurie politikoje esantys žmonės visgi yra ūsuoti bebrai, o svarbiausias dalykas – kultūra – per 27-erius metus nuvertinta. Taip LRT RADIJUI sako visuomenininkas ir Seimo narys Vytautas Kernagis jaunesnysis.
Neįrašytos dainos gadina gyvenimą – jos valkiojasi iš paskos ir zyzia kaip krūva išduotų meilužių. Taip LRT RADIJUI sako aktorius ir dainų autorius Andrius Kaniava. Anot jo, dabar vyrauja per didelis informacijos srautas – anksčiau muzika būdavo kaip paslaptis, jos reikėdavo ieškoti, o įrašai skatindavo fantaziją.