J.Gagarino žūties priežastis – staigus lėktuvo manevras

Rusija penktadienį paviešino naujus išslaptintus dokumentus, susijusius su paslaptingomis Jurijaus Gagarino žūties aplinkybėmis.

Juose teigiama, kad jis greičiausiai žuvo po to, kai lėktuvu atliko staigius manevrus, siekdamas išvengti susidūrimo su oro balionu, praneša naujienų agentūra AFP.

Aukščiausias Kremliaus archyvų pareigūnas Aleksandras Stepanovas spaudos konferencijoje teigė, kad sovietmečiu sudaryta komisija, kurios išvados iki šiol buvo slaptos, nusprendė, kad tai buvo labiausiai tikėtina jo mirties priežastis.

„Komisijos išvadoje teigiama, kad labiausiai tikėtina katastrofos priežastis – staigus manevras, siekiant išvengti baliono skraidinamo zondo“, – teigė jis.

Tokie zondai dažnai naudojami meteorologijoje.

Tačiau pareigūnas nurodė, kad komisijos išvadose, kurios išslaptintos minint skrydžio į mėnulį 50-metį, pateikiama ir antra galima manevro priežastis.

„Mažiau tikėtina priežastis – siekis išvengti patekimo į pirmojo debesų sluoksnio viršutiniąją ribą“, – pridūrė jis.

A. Stepanovas teigė tikįs, kad dokumentų paskelbimas nutildys gandus apie J. Gagarino žūties priežastis.

„Tikiuosi, kad jie nutrauks daugybę Rusijoje išleistų pseudoistorinių knygų skleidžiamų spekuliacijų“, – sakė jis.

Tyrimo išvados išdėstytos Komunistų partijos Centro komiteto ir Ministrų Tarybos dekrete, pasirašytame 1968 metų lapkričio 28 dieną ir paženklintu žyma „visiškai slaptai“.

Dviejų puslapių komisijos išvada, pasirašyta Leonido Brežnevo, paskelbta archyvinės medžiagos knygoje, išleistoje minint J. Gagarino skrydžio į kosmosą sukaktį.

J. Gagarinas žuvo 1968 metų kovo 27 dieną, kai per mokomąjį skrydį lėktuvas, kuriuo jis skrido su instruktoriumi Vladimiru Serioginu, sudužo netoli Maskvos, Vladimiro srityje.

Komisija teigia, kad dėl J. Gagarino ar jo antrojo piloto V. Seriogino manevro „lėktuvas pateko į ypač pavojingą skrydžio režimą bei sudėtingas meteorologines sąlygas“.

Bėgant metams, pasirodė įvairių pirmojo žmogaus kosmose mirties aplinkybių versijų. Teigta, kad nelaimė įvyko dėl staigiai pakitusio aukščio, siekiant išvengti susidūrimo su kitu objektu, kito orlaivio trikdžių ar deguonies stygiaus kabinoje.  

Sąmokslo teoretikai prakabo apie diversiją, tačiau tokių tvirtinimų įrodymais pagrįsti nepavyko.


Šiame straipsnyje: jurijus gagarinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

kinziulis1

kinziulis1 portretas
didelis Zmogus buvo draugas Gagarinas, pamenu.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių