Karaimiškais kibinais prekiaujama ir Kaune

Norint paragauti tikrų karaimiškų kibinų nuo šiol nebūtina vykti į Trakus, šio patiekalo galima paragauti ir šalia Kauno esančioje Giraitėje.

Idėja gaminti kibinus kilo iš Vilniaus į Kauną atvykusiam gyventi verslininkui Vytautui. Nors ir panoręs likti nežinomu, vyras mielai pasakojo apie kibinų verslą.

„Nesu karaimas, bet turiu pažįstamų karaimų, iš kurių ir pasiskolinau kibinų kepimo receptą. Kadangi Vilniuje jau yra restoranų prekiaujančių tikrais karaimiškais kibinais, tai nusprendėme šią idėją įgyvendinti Kaune. Nors kibinus gaminame vos porą mėnesių, tačiau klientai, žinodami apie čia gaminamus kibinus, jau atvyksta pavalgyti“, - pasakojo Vytautas.

Kavinėje parduodami kibinai nėra patys pigiausi, vienas kibinas kainuoja 5 litus, tačiau patiekalų kepimo verslą pradėjęs Vytautas tikino, kad gamyboje naudojama tik aukščiausios kokybės mėsa.

„Ar galima vadinti kibinais tuos kibinus, kurie perkant iš antrų rankų kainuoja 2 litus - tai atliekų verslas. Įsivaizduokite kokia ten mėsa gali būti. Kibinų kepimui mūsų kavinė naudoja jautieną ir avieną, šią mėsą kepdami kibinus deda ir karaimai. Paįvairinimui kepame kibinus iš strutienos, kalakutienos ir vištienos“, - pasakojo Vytautas.

Pasak verslininko, žmonės pasakoja, kad kibinai Lietuvoje išpopuliarėjo sovietmečiu, švenčiant Sovietų Sąjungos komunistų vado Vladimiro Lenino gimimo šimtmetį.

Partiniai darbuotojai, šventę Trakuose, vietos karaimų paprašė iškepti kokį nacionalinį patiekalą, ir šie iškepė kibinų. Nuo tų laikų kibinus ėmė kepti ir lietuviai. Tarp Lietuvos karaimų ši tradicija gyvuoja žymiai ilgiau - apie 600 metų, kai į Trakus šią nacionalinę mažumą atsivežė Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių