Profesorius: doktorantai Lietuvoje gauna daugiau už profesorius Ukrainoje

  • Teksto dydis:

Tyrėjai iš kitų šalių kompensuoja vietinių talentų trūkumą

Mokslo grupėje, kuriai vadovauja profesorius J. V. Gražulevičius, KTU šiuo metu dirba penkių valstybių piliečiai: Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Kinijos ir Irano. Pasak mokslininko, Polimerų chemijos ir technologijų katedra yra tarsi Ukrainos mokslininkų atstovybė Lietuvoje – čia dirba šeši šios šalies mokslininkai.

„Jauniems žmonėms iš Ukrainos mūsų sąlygos yra patraukios tiek mokslinės bazės, tiek finansų prasme – mūsų doktoranto stipendija maždaug dvigubai viršija Ukrainos profesoriaus atlyginimą“, – teigia J. V. Gražulevičius.

Mūsų doktoranto stipendija maždaug dvigubai viršija Ukrainos profesoriaus atlyginimą.

Jis džiaugiasi, kad tarptautiškumas padeda užpildyti jaunų tyrėjų trūkumą – Lietuvoje ne visuomet pavyksta rasti jaunus talentingus žmones, norinčius užsiimti moksliniais tyrimais. Paklaustas, ar nekyla iššūkių dėl kultūrinių skirtumų, profesorius sutinka, jog jų yra – ypač susiduriant su kolegomis iš tokios šalies, kaip Iranas, kur tarptautinės komunikacijos galimybės labai ribotos. Kitoks ir Rytų kraštų mokslininkų požiūris į darbą.

„Jaunasis kolega iš Kinijos stebina savo sisteminiu požiūriu į tyrimus. Jis pas mus atvyko iš Korėjos, kur darbo diena laboratorijose trunka nuo 8 ryto iki 11 vakaro. Tikėjausi, kad ir čia dirbs tokius pačiu režimu, bet jis prisitaikė prie mūsų doktorantų darbo grafiko“, – juokauja J. V. Gražulevičius.

Chemijoje nuolat galima atrasti kažką naujo

Pasak Baltijos Asamblėjos premija ir dukart Lietuvos mokslo premija įvertinto, daugiau nei 300 mokslinių straipsnių išspausdintų tarptautiniuose mokslo žurnaluose bei 50 išradimų autoriaus, kai moksliniai tyrimai atliekami iš azarto, nesibodint padirbėti nei savaitgaliais, nei per atostogas, tarptautinis pripažinimas ateina lyg ir savaime. Jis primena, kad moksliniai tyrimai šiais laikais – kolektyvinis veiksmas, todėl svarbu suburti aktyvią tyrėjų grupę ir rasti gerų bendradarbiavimo partnerių.

Profesorius teigia, jog chemija – ypač įdomi sritis dėl neribotų mokslinių tyrimų galimybių.

„Sukurti ar surasti chemijos moksle kažką naujo nėra labai sudėtinga. Be to, moksliniai tyrimai chemijos srityje sunkiai įsivaizduojami be tarpdiscipliniškumo. Mes nuo senų laikų bendradarbiaujame su įvairių šalių fizikais bei elektronikos inžinerijos specialistais“, – teigia J. V. Gražulevičius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

wwwwwwwww

wwwwwwwww portretas
Oho cia lygis pasiektas ! isdurem Ukraina

Anonimas

Anonimas portretas
na kada propesorau nufifinsi is lietuvos tiek kiek xoxolu banderos isvoge ukrainoj ....gausi dar mazesny atlyginima... uz ju propesorus

gailestis

gailestis portretas
pietu amerikoj nuogi indenai nieko negauna gal baikim tupus lyginimus su paciomis korumpuotomis musu draugu salimis ir palyginkim su normaliomis
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių