Grįžtančių į Lietuvą išmonė: slėpdami informaciją, asmens koduose rašo nulius

Nuo šiol grįžtančiuosius keltais ir lėktuvais pasitinka naujovės. Į šalį norintys patekti piliečiai privalo pateikti neigiamus COVID-19 tyrimų rezultatus. Patikrinus pirmuosius po pasikeitimų keltais į Klaipėdą atplaukusius keleivius, išrašų neturėjo beveik pusė jų.

Į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra nuo pirmadienio vyksta oro uostuose ir Klaipėdos jūrų uoste.

Juose darbuojasi Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai.

„Pirmadienį iš 55 keltais į uostamiestį atvykusių keleivių net 25 neturėjo neigiamo koronaviruso testo. Keliautojų nėra daug. Bet čia atvyko tie pirmieji, kai įsigaliojo nauja tvarka. Gal laikui bėgant pripras žmonės“, – vylėsi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas.

Atvykstantieji tikrinami Centriniame Klaipėdos terminale ir Klaipėdos konteinerių terminale įrengtuose kontrolės punktuose.

Atvykstantis keleivis dar iki kelionės pradžios turi užpildyti elektroninę anketą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje ir gauti patvirtinimą – vadinamąjį QR („Quick Response“ – greitas atsakymas) kodą ir atvykus šią anketą pateikti.

„Sistemoje pagal šį QR kodą mes matome keleivio duomenis. Anksčiau yra buvę, kad keleiviai anketoje nurodydavo neteisingą informaciją, slėpdavo telefono numerius. Pavyzdžiui, asmens kode prirašo vienuolika nuliukų arba vienetukų. Tas pats būdavo su telefonų numeriais – arba jie neteisingi, arba nurodomas nežinomo asmens mobilusis telefonas. O juk vėliau mums reikia sutikrinti duomenis. Tikrais detektyvais tampame“, – pasakojo R.Grigaliūnas.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, atvykus į šalį tiems piliečiams, kurie neturi galiojančio neigiamo koronaviruso testo, jam užsiregistruoti turi per 24 val.

„Neigiamas testas yra dokumentas. Kaip ir išrašas, kad žmogus persirgęs arba vakcinuotas. Mes jų neišleidžiame, patys registruojame į patikros punktą. Anksčiau taip pat galiojo privaloma tvarka registruotis patikrai, tačiau klausimas – kiek tų atvykusiųjų realiai tai padarydavo? Dabar jau juos visus teks sugaudyti mums. Sistemoje matysis, ar atvyko žmogus testui, ar ne. Todėl reikia visų duomenų ir telefonų. Jei paaiškės, kad žmogus neatvažiavo atlikti tyrimo, jam gresia „premija“ už karantino taisyklių nesilaikymą“, – paaiškino R.Grigaliūnas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pati blogiausia vyriausybė

Pati blogiausia vyriausybė  portretas
jei spalio mėn laimėjus rinkimus valdanti konservatorių , liberalų , laisvų dauguma , sakanti , kad žino ką daryti ir kaip ir net geriau nei " valstiečiai " , turi 130 žingsnių planą , gruodžio mėn perimant valstybės valdymą , viena iš lyderių prašo " kažką daryti " buvusio premjero !!!! Karantinas įvestas lapkričio pradžioje . Štai ir pasirodė , nieko nežino , neturi jokio plano , tik grįžta prie tų pačių rekomendacijų kurias " valstiečiai " įvedė per pirmą karantiną , o laisvai liberalūs konservatoriai tuo metu " valstiečius " kritikavo !!! Todėl man ši vyriausybė yra pati blogiausia . Jie nedirbo kartu su " valstiečiais " , jiems dzin buvo lietuvaičių sveikata , verslai ...Jie ruošėsi rinkimams spjovę į viską .

Totaliam idiotui :)

Totaliam idiotui :)  portretas
Kas po rinkimų valgė tortuką ? :))) Kiek žmonių buvo apdalinta virusu ? :))) Ar išrinktieji neprisidėjo prie statistikos augimo ? :))) O daryti KAŽKĄ turėjo " valstiečiai " ? :))) Tu - specporeikių ? Totalus idiotas , užuojauta .

:)))

:))) portretas
Tavo žiniai naujoji vyriausybė pradėjo dirbti tik 12 gruodžio.Ir pažiūrėk kokia buvo statistika tomis dienomis3-4 tūkstančiai.Plius kiek neapskaičiuotų lavonų dar išlindo po to
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių