- Parengė Rita Bočiulytė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Antradienį Palangos gintaro muziejaus terasoje jau 40-ąjį sezoną startuos Lietuvos kamerinio orkestro koncertų ciklas „Nakties serenados“.
Nuo 1970-ųjų Palangos gintaro muziejuje Lietuvos nacionalinės filharmonijos rengiamas unikalus Lietuvos kamerinio orkestro koncertų ciklas kasmet vasaros vakarais kviečia pasigėrėti klasikine muzika atvirame ore.
Romantiška šalia Baltijos jūros XIX a. pabaigoje pastatytos neorenesansinio stiliaus grafų Tiškevičių rezidencijos ir žymaus kraštovaizdžio architekto Édouardo François André suprojektuoto parko aplinka nuostabiai dera su rūmų terasoje skambančia gracinga klasika ir vilioja ne vien pajūrio gyventojus, ten poilsiaujančius žmones, bet ir žymius muzikos atlikėjus.
Per beveik keturis dešimtmečius „Nakties serenadų“ scenoje su Lietuvos kameriniu orkestru koncertavo daugybė iškilių Lietuvos ir užsienio menininkų, tarp jų – smuikininkai Gidonas Kremeris, Olegas Kaganas, Tatjana Grindenko ir Vilhelmas Čepinskis; violončelininkai Natalija Gutman, Karina Georgian, Markas Drobinskis, Vytautas Sondeckis bei klarnetininkas Eddy’s Vanoosthuyse’as ir kiti.
Lietuvos kamerinis orkestras, lyg įsiklausydamas į neoklasicistinę grafo Felikso Tiškevičiaus rūmų architektūrą, koncertų cikle „Nakties serenados“ pristato mažosios nakties klasikos programas, turinčias ir ryškių baroko bruožų.
Ne išimtis ir šiųmetis orkestro ciklas, kuriame skambės Mozarto kodą simbolizuojanti „Mažoji nakties muzika“, Händelį patį į alpulį pastūmėjusi jo arija „Lascia ch’io pianga“ („Leiskite man apraudoti“), gaivališki Vivaldi’o „Metų laikai“, paslaptingas Haydno Koncertas dviem organizuotosioms ratukinėms lyroms, kurios buvo tokios retos, kad kompozitorius kūrinį dar pritaikė fleitai ir obojui.
„Įstabaus grožio baroko ir klasicizmo meistrų kūriniai, Lietuvos kamerinio orkestro griežiami pasikvietus būrį ryškių solistų, pietinėje rūmų fasado pusėje jau 39-ąjį rugpjūtį skatina kalbėti apie seną paprotį. Tai ne įšalęs tradicionalizmas, tai gyva tradicijos dvasia ir forma, nepraradusi autentiškumo ir išsaugojusi aurą, kurią formuoja ne tik muzika, ne tik orkestrantai, solistai ir dirigentai, bet ir vieta bei publika“, – teigė „Nakties serenadų“ organizatoriai.
Koncertų ciklą šiemet vėlgi rengia Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Palangos miesto savivaldybė.
„NAKTIES SERENADŲ – 2010“ PROGRAMA
Rugpjūčio 3–6 d.
Palangos gintaro muziejaus terasoje
Rugpjūčio 3 d., antradienį, 21 val. – LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS (meno vadovas Sergejus Krylovas), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „POLIFONIJA“ (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gediminas Ramanauskas), solistė LANA TROTOVŠEK (smuikas, Slovėnija), dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS.
Programoje – W.A.Mozarto Serenada Nr.13 styginiams, G-dur, KV 525 („Mažoji nakties muzika“), Koncertas smuikui ir orkestrui Nr.5, A-dur, KV 219, G.F.Handelio operos „Kserksas“ uvertiūra, HWV 40, „Lakštingalų choras“ („May no rash intruder“) iš oratorijos „Saliamonas“, I d., HWV 67, Karūnavimo antema „Let thy hand be strenghthened", HWV 259.
Rugpjūčio 4 d., trečiadienį, 21 val. – LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS, solistės ASTA KRIKŠČIŪNAITĖ (sopranas), IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas), dirigentas MODESTAS PITRĖNAS.
Programoje – A.Vivaldi’o Koncertas styginiams ir basso continuo C-dur, RV 114, tenoro arija „Domine Deus“ iš „Gloria“, RV 589 (transkripcija sopranui), Irenos arija „Sposa son disprezzata“ iš operos „Bajazet“ II v., RV 703, J.S.Bacho arija „Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust“ iš Kantatos Nr.170 „Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust“, BWV 170, arija iš Kantatos Nr.197 „Gott ist unsre Zuversicht“, BWV 197, I.Albenizo „Asturias“ („Legenda“) iš „Ispaniškosios siuitos“ fortepijonui, op. 47 (aranž. styginių orkestrui), G.Bizet daina „Įsimylėjusios arabės atsisveikinimas“ („Adieux de l'hôtesse arabe“) (ž. Victoro Hugo), „Atverk savo širdį“ („Ouvre ton cœur“) (ž. Louiso Delâtre'o), H.Villa-Lobos arija (kantilena) iš „Braziliškosios bachianos“ Nr.5 sopranui ir 8 violončelėms (aranž. sopranui ir styginių orkestrui), J.M.Cano „Mėnulio sūnus“ („Hijo de la luna“), M.Urbaičio „Hard Talk“ styginių orkestrui (2010), L.Delibes „Gėlių duetas“ (Lakmės ir Malikos duetas „Viens, Mallika, les lianes en fleurs“) iš operos „Lakmė“, I v., J.Offenbacho barkarolė (duetas) „Belle nuit, ô nuit d'amour“ iš operos „Hofmano istorijos“, II v.
Rugpjūčio 5 d., ketvirtadienį, 21 val. – KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS, jo meno vadovas ir solistas MINDAUGAS BAČKUS (violončelė).
Programoje – A.Vivaldi’o Koncertas styginiams D-dur, RV 121, J.Haydno Koncertas violončelei ir styginiams C-dur, Hob. VIIb/1, F.Latėno Styginių kvartetas Nr.2 („Šviesiam atminimui“), F.Mendelssohno-Bartholdy Simfonija styginių orkestrui Nr.10, h-moll.
Rugpjūčio 6 d., penktadienį, 21 val. – LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS, jo meno vadovas, dirigentas ir solistas S.KRYLOVAS (smuikas, Italija).
Programoje – J.Haydno Simfonija Nr.27, G-dur, Hob. I/27, J.S.Bacho Koncertas dviem smuikams, styginiams ir basso continuo d-moll, BWV 1043, G.Tartini’o Sonata smuikui g-moll („Velnio treliai“), N.Paganini’o „Cantabile“ smuikui ir fortepijonui D-dur, MS 109 (aranž. smuikui ir styginių orkestrui), P.Sarasate’ės „Čigoniškos melodijos“, op. 20.
Bilietai į rugpjūčio 3–5 d. koncertus – po 25 Lt, į rugpjūčio 6 d. koncertą – po 30 Lt. Vaikams iki 7 metų įėjimas nemokamas. Moksleiviams, studentams, senjorams ir socialiai remtiniems asmenims, pateikusiems galiojantį pažymėjimą, bus parduodamas ribotas kiekis bilietų po 15 Lt. Bilietai stovėti – po 15 Lt. Bilietus bus galima įsigyti prieš koncertus vieną valandą iki jų pradžios prie Gintaro muziejaus (Vytauto g. 17, Palanga).
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Šokiu – apie prūsų vadą ir išlikimą
Daugybės žmonių primiršta didžiojo prūsų sukilimo vado Herkaus Manto istorija, pasirodo, būtent šiuo metu yra itin aktuali. Apie tai kalba naujausiam Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baletui „Legenda“ muziką sukūręs l...
-
Menas, drąsinantis išvalyti gyvenimo peizažą nuo svetimkūnių
Norint pagyti iš toksiškų santykių, reikia pripažinti senus randus ir savo jausmus, kurie ilgai buvo užkasti, sako menininkė Akvilė Linkevičienė, šiemet įsijungusi į labdaros ir paramos fondo „Frida“ organizuojamo &bd...
-
Š. Birutis apie S. Nėries gatvių pervadinimą: menininkai nėra politikai9
Kandidatas į kultūros ministras socialdemokratas Šarūnas Birutis kritikuoja Desovietizacijos komisijos ir Genocido centro direktoriaus sprendimus pervadinti Salomėjos Nėries vardo gatves, nukelti jos paminklą. ...
-
Sapiegų rūmuose bus įteiktos Kultūros ministerijos premijos
Sapiegų rūmuose Vilniuje ketvirtadienį bus apdovanoti šių metų Kultūros ministerijos premijų laureatai. ...
-
Sujungė ypatinga šventė
Žemaitijos ir Klaipėdos krašto paribyje esančiuose Doviluose etnokultūros centro darbuotojai puoselėja abiejų kultūrų palikimą. Taip minint evangelikų liuteronų šventę „Amžinybės sekmadienis“ prisimintos ir ikikrik&scaro...
-
Tarp pretendentų į nacionalines premijas – M. Drėmaitė, M. Kavtaradzė, A. Kėleris
Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė sąrašą 12-os kūrėjų, kurie pretenduoja gauti šių metų nacionalines premijas. ...
-
Kitąmet planuojama steigti vardines M. K. Čiurlionio stipendijas, paskatas restauratoriams
Lietuvos kūrėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio palikimą tyrinėjantiems ir patiems kuriantiems magistrantūros studentams nuo kitų metų planuojama skirti vardines stipendijas, trečiadienį pranešė Vyriausybė. ...
-
Parodoje – roboto atspausdintas porcelianas3
„Nors darbus sukūrė robotas, kūrybinis procesas reikalavo žmogiškos širdies“, – sako šiuolaikinės keramikos kūrėjas dr. Rokas Dovydėnas. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje pristatoma jo 3D molio spausdintu...
-
Šokio spektaklyje – saiko ir pertekliaus ribos
Du atlikėjai, valandą trunkantis pasirodymas, nenutrūkstamas ryšys, balansuojantis tarp pusiausvyros ir ribų nebuvimo. Taip jau visai netrukus žiūrovus pasitiks naujausias „Nuepiko“ šokio trupės kūrybinis darbas, šokio ...
-
Ilgai laukta „Bohemos“ premjera įvyko!4
Kauno valstybinis muzikinis teatras lapkričio 23 ir 24 dienomis pristatė jau antrąją šio sezono premjerą – scenoje karaliavo legendinė, po šešių dešimtmečių į Kauno teatrą sugrįžusi, Giacomo Puccini opera „B...