Architektai idėjas lukštena prie baro

Taisyklė "Batsiuvys – be batų" galioja ne visada. Sau darbo buveinę suprojektavę architektai ne tik drąsiai ją demonstruoja, bet ir pelnė Metų biuro interjero titulą.

Žvelgiant į konkurse dalyvavusių biurų nuotraukas akimirką gali sutrikti – ar tai tikrai biuras? Gal butas, namas? Abejonių keliantis vaizdas nebuvo architektų studijos "Plazma" šūvis pro šalį. Biurą, panašų į namus, jie suprojektavo sąmoningai. Juolab kad šią erdvę kūrė sau, kasdieniam darbui.

"Taisyklių, koks turi būti biuro interjeras, nebėra", – interjerų tendencijas stebi iš Kauno kilęs, sostinėje įsikūrusios studijos vadovas architektas Rytis Mikulionis.

Kadangi architektai labai daug laiko praleidžia darbe, neskaičiuodami darbo valandų, biurą sukūrė tarsi gyvenamąją erdvę. Yra ir svetainė, ir baras, ir virtuvėlė, ir biblioteka. Prie sienos pristumti darbo stalai, kompiuteriai, biuro kėdės ant ratukų – vos pastebimi.

"Teko projektuoti biurų, kuriuose galima rasti vietų ir nusnūsti", – juokėsi architektas.

Architektų darbovietė kartu yra ir ekspozicija. Visi baldai, išskyrus kėdes, gaminti specialiai pagal šio biuro šeimininkų projektus. Čia pat eksponuojami ir menininkų darbai. Jei klientas nori, tokie pat ar panašūs daiktai gali papuošti jo kontorą ar namus.

Metų interjerus rinkusi tarptautinė komisija darbus vertino per atstumą, tad autoriams tiesioginių komentarų išgirsti nepavyko. Tačiau, įteikiant apdovanojimą, buvo pagirti lengvi laiptai ir pusiau skaidrios blokelių sienos motyvas. Jie primena pramoninę šių patalpų kilmę. Mat biuras įsikūrė vadinamajame lofte T.Ševčenkos gatvėje. Stiklo blokeliai – ne vien estetinė detalė. Kadangi buvusios gamyklos patalpos labai gilios, šiuo sprendimu siekta įsileisti daugiau natūralios šviesos.

Savo suprojektuotame biure architektai dirba apie metus. Idėjos generuojamos dažniausiai pirmajame aukšte, o antrajame – projektuotojų virtuvė.

"Kad ir kaip būtų keista, mėgstamiausia diskusijų vieta – baras", – prisipažino R.Mikulionis. Baras ne bet koks, o "kabantis". Interjerus kuriančiai įmonei, įsitikinęs autorius, naudinga rodyti, kokius ji gali sukurti nestandartinius sprendimus.

Nors savo darbe "plazmukai" stengiasi naudoti kuo daugiau natūralių medžiagų, savo biure pirmenybę teikė ilgaamžiškumui ir praktiškumui, todėl naudojo sintetinių ir natūralių medžiagų derinius.

Tame pačiame buvusios gamyklos pastate kuriasi taip pat su dizainu susijusios įmonės, gyvena nestandartiškai mąstantys žmonės. Ši sostinės vieta virsta savotiška dizaino sala.


Šiame straipsnyje: interjerasbiuras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Klestintis Kaunietis menininka

Klestintis Kaunietis menininka portretas
Kas nemate pilies ir kiaulide zavisi...:), garantuoju, kad nei vienas is siu zmoniu neturi nei laso melyno kraujo, tai ir kuria siukslynus, o kiti tokios pacios prigimties ir vertina bangladesa:(, nuosirdi uzuojauta, bet tikros prigimties nepakeisi..., tokia realybe..., garantuoju, kad ju proteviai buvo baudziauninkai...:(

Stanislovas

Stanislovas portretas
Gal galite paskelbti to idioto architekto ,projektavusio dviračių taką pagal Taikos prospektą,pavardę.Kodėl jis visą laiką mėtosi iš vienos šaligatvio pusės į kitą? O gal čia atgrubnagių rongovų kalte?Arba kokia višta iš merijos pasirašė,net nemačiusi.Pakelti drūta užpakalį nuo minkštos kėdės juk darbas.Matomai,nei jos nei plačiapetis ,žemiau diržo,meras pėsti nevaikšto,tuo labiau dviračiais nevažinėja.

rIC

rIC portretas
Gal parasysit koks beprotis suprojektavo ta nauju namu kosmara Kauno Santakoje?
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių