Idėjos kūrybiškam advento kalendoriui

  • Teksto dydis:

Kalėdų laukimas, ypač vaikams, dažnai neatsiejamas nuo kas rytą pradžiuginančios dovanėlės. Tačiau advento kalendorius ne tik padeda skaičiuoti dienas iki gražiausių metų švenčių, bet turi ir gilesnę prasmę – šiuo laikotarpiu skirti dėmesio vienas kitam.

Atgimę daiktai

Tekstilės pernaudojimo studijos "Denim Diaries" įkūrėja Milda Paukštė  siūlo į advento kalendoriaus gamybą pažvelgti originaliai ir pasitelkti vaizduotę – pasigaminti kalėdinę kojinę iš namuose randamų produktų ir ją naudoti kaip advento kalendorių – kasdien pakeičiant numeriuką.

"Vienas iš variantų – iš popierinių maišelių iškirpti kojines primenančias detales, skylamušiu šonuose išmušti skylutes ir juostele dvi dalis sukabinti. Jeigu turite daugiau laiko ir kūrybiškumo, galite gaminti trimatį variantą iš daugiau detalių. Kojinę iš maišelio įmanoma padaryti ir lankstant. Kojinę dekoruokite po ranka turimomis juostelėmis, dekoro elementais, šakelėmis ar kitomis šventinėmis puošmenomis", – pataria ji.

M.Paukštė sako, kad iš tokio popierinio pirkinių maišelio taip pat galima pagaminti ir atvirutę, Kalėdų žaisliuką ar dovanų maišelį.

"Pirkdami sezoninius, trumpalaikius daiktus, mes švaistome gamtos resursus. Visada galime rasti būdų, kaip dekoracijas atnaujinti arba jomis apsikeisti su kitais bendraminčiais. Įvairios atliekos ir pakuočių likučiai gali atgimti naujam gyvenimui ir tapti Kalėdų puošmenomis", – primena "Denim Diaries" įkūrėja.

Neturintiems laiko

Maisto tinklaraštininkė ir elektroninės parduotuvės "Barbora" ambasadorė Eglė Juzumas siūlo išeitį ir skubantiems tėveliams – į advento kalendorių dėti dėliones, konstruktorius ar kitus iš didelio skaičiaus detalių susidedančius žaislus.

"Stengiuosi išrinkti žaislą iš kelių dalių, su kuriomis galima būtų žaisti nesujungus viso komplekto – taip vienas žaislas dalimis gali užpildyti beveik visą advento kalendorių. Detales pakuoju į rankų darbo kalendorių – man puikiai tarnauja nedideli, vienodo dydžio craft popieriaus maišeliai, prie kiekvieno pririšu etiketes su skaičiumi", – pasakoja Eglė.

Šventinis laikotarpis pasižymi saldumynų gausa, o dažnai – ir pertekliumi. Tėvams, kuriems priimtinesnė sveikesnių užkandžių ir skanėstų taktika, E.Juzumas taip pat pataria pasigaminti rankų darbo kalendorių.

"Į tokį kalendorių galima kas dieną dėti skirtingai pagardintus savo gamintus sviestinius sausainius. Jei norisi dar sveikiau – galite dėti džiovintų vaisių (kaskart vis kitokių, pvz., džiovintų mangų, ananasų, figų, datulių), riešutų, šaltyje džiovintų vaisių, uogų ar net daržovių, taip pat džiovintų vaisių šokolade, vaisių sulčių guminukų be pridėtinio cukraus", – pataria tinklaraščio "Mano vaikas valgo viską" autorė.

Laikas kartu

Kalėdų laukimas – puikus laikas sustoti ir skirti daugiau laiko sau ir savo artimiesiems. Advento kalendoriaus skyrelius puikiai galima užpildyti žiemos laikotarpiu ir ilgiems, jaukiems vakarams tinkamomis veiklomis, kurios pripildys namus šventinės nuotaikos. Pavyzdžiui, galite drauge su vaikais kepti kalėdinius meduolius ar sausainius – į kalendoriaus skyrelį galima įdėti receptą ir kepinių pabarstukų.

Galima sugalvoti daugybę įvairių malonių veiklų – žiūrėti kalėdinius filmus, rašyti laišką Kalėdų Seneliui, papuošti eglutę, pinti vainiką, suvalgyti savaitgalio pusryčius lovoje, paskelbti dieną su pižama, gaminti girliandas ir kitas šventines dekoracijas bei daugybę kitų.

"Į kalendorių galima įtraukti ir gerus darbus: surinkti nebenaudojamus žaislus, knygeles, drabužėlius ir juos perduoti mažiau turintiesiems, nukasti sniegą daugiabučio kieme ar prie kaimyno vartų, iškepti sausainių kaimynams, nupirkti dovanų ar pagaminti atvirukų tiems, kurie šventes sutinka be artimųjų, nupirkti maisto prieglaudose globojamiems gyvūnams", – idėjomis dalijasi E.Juzumas.

Sviestiniai sausainiai "Advento kalendorius"

• 175 g kambario temperatūros sviesto,

• 85 g rudojo cukraus,

• 200 g kvietinių miltų.

Sviestą ir cukrų sudėkite į dubenį ir mediniu šaukštu ištrinkite iki vientisos masės. Suberkite ir įmaišykite miltus, rankomis užminkykite vientisą, nelimpančią tešlą. Padalykite tešlą perpus ir iš kiekvieno gabalėlio suvyniokite maždaug 5 cm storio rąstą. Įvyniokite į maistinę plėvelę ir dėkite 1 val. arba kelioms dienoms į šaldytuvą. Šaldiklyje tešlą galima ir užšaldyti iki mėnesio. Įkaitinkite orkaitę iki 180 °C (160 °C su ventiliatoriaus funkcija). Tešlą supjaustykite 1 cm storio apskritimais, perkelkite į kepimo skardą, išklotą kepimo popieriumi, ir kepkite 10–12 min. Atvėsinkite kepimo skardoje. Tešlos galima nešaldyti ir iškart iškočioti. Miltais pabarstykite stalviršį ir kočėlą, iškočiokite 0,5 cm storio tešlos lakštą ir išspauskite norimas formeles. Iš sausainių tešlos galima pagaminti ir papuošalų eglutei: iškočioję išpjaukite ar formelėmis išspauskite norimas formas, šiaudelio galiuku padarykite skylutę virvelei perrišti ir kepkite, kaip nurodyta recepte. Sausainius galima apvolioti aguonomis, pabarstyti smulkiu ruduoju cukrumi, riešutais ar aplieti šokoladu. Į tešlą galima įmaišyti saulėje džiovintų spanguolių arba du šaukštelius kakavos ir šokolado gabaliukų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių