Planai stabdyti galimybių pasą kelia aistras: priešinasi ir kai kurie gyventojai, ir ekspertai

  • Teksto dydis:

Kaip teigia valdžia, galimybių pasas bus stabdomas, o jei prireiks – vėl sugrįš. Tačiau, kol laukiama sprendimo, visuomenė vėl skyla į dvi dalis. Vieni teigia, kad dokumento naikinti nereikia, kiti – kad jo naudojimas nebeturi prasmės, praneša LNK.

„Manau, kad galimybių pasas šiuo metu yra nebūtinas, kadangi serga ir pasiskiepiję, ir persirgę lygiai taip pat užsikrečia, tai jau nėra jokios prasmės“, – samprotavo žurnalistų kalbintas vyras.

„Na, žinote, mes esame nelabai patenkinti, kad bus panaikintas, kadangi yra tokių žmonių, kurie prieš skiepą – antivakseriai. Manau, kad nelabai gerai“, – skirtingą nuomonę išsakė kita gyventoja.

Galimybių paso šalininkų ir nepritariančių jam  nuomonės kirtosi nuo pat šio dokumento įvedimo pradžios – pavasario. Šią savaitę visuomenę audrinusio galimybių paso greičiausiai nebeliks.

„Galimybių paso stabdymas yra toks procesas, kuris nebūtinai yra pabaiga“, – kalbėjo Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Trečiadienį Vyriausybė apsispręs, tik koks bus sprendimas, dar neaišku. Anot ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, galimybių paso reikėtų atsisakyti ne etapais, o iš karto. Taip suteikiant daugiau atsakomybės žmonėms.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Vyriausybė linkusi galimybių pasą keisti tam tikrais ribojimais. „Atstumų laikymasis, ploto reikalavimai ir panašūs dalykai. Žinoma, bus dalis to atsisakymo. Bet, iš kitos pusės, jau yra įvestos kai kurios pandemijos valdymo pasikeitusios priemonės, tokios kaip respiratorių dėvėjimas“, – detalizavo Vyriausybės kanclerė.

Mes paprasčiausiai negalime to atsisakyti tuo metu, kai atvejai dar tik pradeda kilti.

Svarstoma prekybos centruose srautus riboti vėl nustatant saugų plotą vienam pirkėjui. Jei ploto ribojimų nebus, gali būti, kad einant į parduotuves kaukių jau neužteks – reikės respiratorių. Galutinis sprendimas bus priimtas pasitarus su nepriklausomais ekspertais, tačiau ne visi jie atsisveikinimui su galimybių pasu pritaria – net ir tie, kurie prognozavo, kad judame pandemijos pabaigos link.

„Galimybių pasas kol kas vis dar turi vaidmenį pandemijos valdyme ir kol nežinome, kokia yra reali grėsmė sveikatos apsaugos sistemai, mes paprasčiausiai negalime to atsisakyti tuo metu, kai atvejai dar tik pradeda kilti“, – sakė epidemiologas Gytis Dudas.

Registrų centro duomenimis, bent kartą galimybių pasą atsisiuntė daugiau nei du milijonai piliečių. „Labai daug informacijos, kad labai daug susirgo, bet, man atrodo, kad vis dėlto galimybių pasas padėjo“, – svarstė žurnalistų kalbinta moteris.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Augis

Augis portretas
Kaip legalūs skiepai taip ir legalūs ale pasai...ir ten ir ten žvejyba ant nelegalaus jauko...gaila kibimas buvo geras...

Jonas

Jonas portretas
Sąmoningas žingsnis su pelnu savo saviem.Programų kūrėjams nauda buvo,privatiem gydytojams ir daug visokiue įmonių slaptiem veikėjams, apie kuriuos nerašysiu.Manau dauguma žino, koks pasiepelnijimas buvo.Na o galimybių paso įvedimo ,dėl LR Konstitucijos pažeidimo, laukeme sprendimų.Na o del kitų pažeidimų, dėl kurių yra rengiami teismam pareiškimai,žmones buriasi ruoše ieškinius su moralinės, psichologinės,žalos atlyginimų. Dar ne viskas, yra ir studentų kurie kreiptis i teismą ir eilė kitų.

dėdė Ignas

dėdė Ignas portretas
Negi GP tik neapgalvotas žingsnis? Juk tai - milžiniškos išlaidos kontrolės postai, kontrolierių armija, popierius, spausdinimas, duomenų kaupimas ir apsauga - ir viskas - velniop. Kas padengs nuostolius ir nepatogumus, ar grąžins nuostolius už baudas dėl GP neturėjimo?
VISI KOMENTARAI 89

Galerijos

Daugiau straipsnių