Paplūdimio tinklininkės S. Križanauskaitė ir A. Rudkovskaja laimėjo ir antrąjį EEVZA turnyrą

Lietuvos paplūdimio tinklininkės Skalvė Križanauskaitė ir Ariana Rudkovskaja triumfavo Cėsyje (Latvija) surengtame antrajame šio sezono Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) turo etape ir pakartojo prieš tris savaites Estijoje pasiektą sėkmę.

C grupės pusfinalyje lietuvės 2-0 (21:16, 21:14) nugalėjo latves Reziją Puškundzę ir Zaigą Kalvane, bet finale 1-2 (21:19, 13:21, 13:15) nusileido ukrainietėms Yevai Serdiuk ir Dariai Romaniuk. Tai reiškė, kad atkrintamąsias varžybas S. Križanauskaitė ir A. Rudkovskaja turėjo pradėti nuo pirmojo rato.

Jame lietuvės 2-0 (21:14, 21:12) nepaliko vilčių estėms Laurai Maistei ir Marie Pohlak. Ketvirtfinalyje S. Križanauskaitei ir A. Rudkovskajai teko žaisti su B grupės nugalėtojomis tapusiomis Gerda Grudzinskaite ir Urte Andriukaityte.

Lietuviškame ketvirtfinalyje S. Križanauskaitė ir A. Rudkovskaja iškovojo pergalę 2-0 (21:13, 21:18). G. Grudzinskaitei ir U. Andriukaitytei atiteko penkta vieta. Tokioje pat pozicijoje liko taip pat ketvirtfinalyje suklupusios seserys Irina ir Liubov Zobninos.

Pusfinalyje S. Križanauskaitė ir A. Rudkovskaja 2-1 (14:21, 21:18, 15:10) atrevanšavo ukrainietėms Y. Serdiuk ir D. Romaniuk, o finale 2-0 (21:17, 21:19) įrodė pranašumą prieš latves Kristą Paeglę ir Kitiją Adamsone Martini.

Už pergalę turnyre S. Križanauskaitei ir A. Rudkovskajai atiteko 240 pasaulio reitingo taškų.

Vyrų turnyre geriausiai iš lietuvių pasirodę Tomas Vyšniauskas ir Aivaras Balkauskas bei Karolis Palubinskas ir Mantas Donėla pasidalino 9-ąją vietą.

Nugalėtojai tapo ukrainiečiai Oleksejus Bublykas ir Jaroslavas Tymčenko.

Bendrą EEVZA turnyro prizų fondą sudarė 8 tūkst. eurų.