Tyrimas: dauguma Lietuvos gyventojų norėtų atnaujinti savo daugiabutį

83 proc. šalies gyventojų, gyvenančių senuose daugiabučiuose, norėtų juos atnaujinti. Didžioji dauguma lengviau ryžtųsi renovacijai, jei žinotų, kad jų namas įtrauktas į savivaldybės kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą.

Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra atliktas Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas. Jame dalyvavo žmonės, gyvenantys daugiabučiuose, pastatytuose iki 1993 m.

Rezultatai atskleidė, kad absoliuti dauguma gyventojų (83 proc.) dalyvautų daugiabučių namų atnaujinimo programoje esant tinkamoms aplinkybėms ir tik 17 proc. apklaustųjų nuomonė buvo neigiama.

Kaip neapsisprendimo ar atsisakymo atnaujinti savo daugiabutį priežastis, gyventojai dažniausiai įvardijo finansinius įsipareigojimus, aiškios ir suprantamos informacijos, kiek kas kainuotų, kas būtų padaryta ir pan., trūkumą. Kitos atsisakymo priežastys – sparčiai kylančios darbų ir statybinių medžiagų kainos, galinčios išauginti galutinius renovacijos kaštus, nekokybiškų darbų ir broko baimė.

Šis tyrimas, kaip teigiama Aplinkos ministerijos pranešime, išryškino dar vieną svarbų aspektą – besikeičiantį gyventojų požiūrį į savo gyvenamąją aplinką. Net 76 proc. renovuotinų daugiabučių gyventojų lengviau ryžtųsi renovacijai, jei žinotų, kad namas įtrauktas į savivaldybės kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą, kurią įgyvendinant bus atnaujinami visi kvartalo daugiabučiai ir viešieji pastatai, mašinų stovėjimo aikštelės, gatvių apšvietimo tinklai, vaikų žaidimų aikštelės ir kt.

Be to, paaiškėjo, kad gyventojai ne tik nori atnaujinti savo daugiabutį, bet ir imasi konkrečių veiksmų. 51 proc. renovuotinų daugiabučių namų jau vyko diskusijos namo renovacijos klausimu (28 proc. – keletą kartų, 23 proc. – vieną kartą).



NAUJAUSI KOMENTARAI

renovuoti,

renovuoti,  portretas
tada iš esmės, ką apsimoka , o ką j-ne. sprendimo būdas superkant blokinius vadinamus chriušęiovinius blokinius prieš tai pastačius kitą naują namą su autonomine šildymo sistemą (saulės elektrinės, geotermika ir pan. centralizuotas neatsiperka sąnaudų per daug ir tarša didelė) ir pasiūlant juos gyventojams mainais su "modernizavimo|" priemoką, tad bus rezultatas, o chriuščiovinius blokinius griaunant ir jų vietoje statomi nauji aukštelesni namai, tai bus investicija, o dabar pinigų išmetimas trumpalaikiai kosmetikai su dideliu pelnu bankams ir kietiems prielipams, kurie modernizavimo žaidime dalyvauja "skolindami" gyventojų santaupas laikomas banke ir nemokėdami dividendų ir dar lupdami procentus ir ne menkus "už aptarnavimą"

DABAR TIK APDAILINA FASADA NIEKO VIDUJE NEKEIČIANT .

DABAR TIK APDAILINA FASADA NIEKO VIDUJE NEKEIČIANT . portretas
TAI NE RENOVACIJA ,O NAUJAS BUTO PRIVATIZACIJOS ETAPAS .KAI NAMUS GRIAUS IR NAUJAI PASTATYS TOJE VIETOJE IR IRENGS VISKA ŠIOLAIKIŠKAI TAI IR KAINUOS TA PATI KĄ IR RENOVUOJANT.VIRTUVĖS IR LIEKA KIŠĖNINĖMIS IR NIEKO PATOGESNIO ŽMONĖMS NEDAROMA,VISKAS LIEKA KAIP BUVE TIK SIENAS IR LANGUS APDAILINA PAKEIČIA VAIZDA.NUO TO ŽMOGUI NEGERĖJA SALYGOS ,O MOKĖTI TENKA DIDELES SUMAS BANKAMS.

Pensininkas

Pensininkas portretas
Jei labai nori tai gali ir be valstybes paramos, pigiau ir kokybiskiau atliekancia darbus imone susirasti. Valstybe dengia ten keliata procentu ir tik su energiniu efektyvumu susijusius darbus, kurie buna dirbtinai sukelti. Pasiskaiciavus kiek viskas kainuotu be valstybes remimo, ipirstos imones veiklos, visad gaunasi zymiai pigiau..
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių