Tarp ralio „Aplink Lietuvą“ trofėjų – merų taurės

„Labai patiko varžytuvės, o ypač – techniškos trasos“, – sakė Aidas Valuckas, kartu su Daumantu Vasiliausku iškovojęs pagrindinį ralio „Aplink Lietuvą“ trofėjų – Prezidento taurę.

33-ią kartą surengtame ralyje „Aplink Lietuvą“ dalyvavo 23 ekipažai. Jie per tris dienas iš viso aplankė aštuoniolika miestų.

Greičio ruožai buvo parengti šalies miestų gatvėse, autodromuose ir kartodromuose. Pirmą ralio dieną varžybos vyko Kaune, Kaišiadoryse, Molėtuose, Anykščiuose, Utenoje, Dusetose, vėliau dalyviai pasuko į Rokiškį, Kupiškį, Panevėžį, Šiaulius, Kelmę, Tauragę, Smalininkus, Prienus, Trakus ir finišavo Vilniuje.

A. Valuckas ir D. Vasiliauskas su „BMW M3 Silhouette“ visus 36 greičio ruožus įveikė per 56 min. 06,380 sek., o bendroje įskaitoje aplenkė Mantą Bytautą ir Mindaugą Kaminską („Cupra Formentor“, 56 min. 08,921 sek.), Vytį Pauliukonį ir Audronį Gulbiną („Subaru Impreza GT“, 56 min. 33,636 sek.).

„Buvome gana greiti, tačiau šįsyk padarėme nemažai klaidų, kurios mums ir neleido džiaugtis aukštesne vieta“, – pripažino V. Pauliukonis.

Be to, A. Valuckas ir D. Vasiliauskas šventė pergalę „Open 2WD“ klasės dalyvių grupėje (už tai pelnė Kupiškio rajono savivaldybės mero taurę). M. Bytautas ir M. Kaminskas – „SGC4“ klasės nugalėtojai, o V. Pauliukonis ir A. Gulbinas – „SGC2“ klasės.

Išbandymai: ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai varžėsi miestų gatvėse, autodromuose. / A. Brazaičio, M. Tito, V. Šaltenio nuotr.

Ralyje jėgas išmėgino ir neįgaliųjų ekipažai. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsteigtą taurę laimėjo Raimondas ir Mindaugas Dabužinskai („BMW 530d“). Antrą vietą užėmė Darius ir Erika Kliaudaičiai („Volkswagen Golf“).

Moterų įskaitos nugalėtojos – Augustė Rupšytė ir Rūta Saladžienė („Volkswagen Golf“, aplenkė Gabiją Baltramaitytę ir Adriją Kučinskaitę („Hyundai i30“).

Ralio „Aplink Lietuvą“ ištakos – 1931 m. liepos 24-oji.

Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio taurę pelnė „SGC 3“ klasės lyderiai Andrius Sinkevičius ir Edvinas Šakalys („BMW 325 ti“).

Net trys ralio greičio ruožai driekėsi Kauno rajono teritorija. Greičiausi buvo Aurimas Margevičius ir Andris Tolstychas („Mitsubishi Colt“). Jiems įteikta šios savivaldybės mero Valerijaus Makūno taurė.

A. Brazaičio, M. Tito, V. Šaltenio nuotr.

Paskutinį ralio etapą – slalomo varžybas Vilniuje prie „Litexpo“ rūmų – laimėjo jaunasis ralio meistras Domas Taškūnas, kurį šio sporto paslapčių moko patyręs Andrejus Savčenka („Volkswagen Golf“). Ekipažas iškovojo Vilniaus miesto mero taurę.

Ralio „Aplink Lietuvą“ ištakos – 1931 m. liepos 24-oji, kai keturiolikos automobilių ir dvylikos motociklų kolona pradėjo maratoną, kuris laikomas oficialia automobilių sporto mūsų šalyje pradžia.