Rugsėjo 1-ąją „Erudito Licėjus“ pasitinka dar modernesnis: duris atveria naujas mokyklos korpusas

  • Teksto dydis:

Pačiame Vilniaus centre erdviose ir moderniose patalpose veikiantis „Erudito Licėjus“ šiemet mokslo metus pradeda atidarydamas naująjį korpusą. 6 aukštų „Erudito Licėjaus“ korpusas atidarytas šalia pirmojo mokyklos pastato, nuo rugsėjo 1-osios mokykloje mokysis virš 600 vaikų. Iš viso mokyklą galės lankyti beveik tūkstantis vaikų. Rekonstrukcijos už daugiau nei 4 mln. eurų ėmėsi tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“.

Praėjusiais metais 7 tūkst. kv. m ploto patalpos Aguonų gatvėje buvo pritaikytos „Erudito Licėjaus“ poreikiams. Iki tol čia buvo įsikūrusi valstybės valdoma įmonė “Energijos skirstymo operatorius (ESO)”. Šiemet buvo suremontuotas šalia esantis pastatas, kuriame įsikurs papildomos mokyklos erdvės.

Naujojo A energinio naudingumo klasės „Erudito Licėjaus“ korpuso plotas siekia daugiau kaip 2,5 tūkst. kv. m. Jame įrengtos 22 klasės, bendruomenės renginių erdvė, STEAM laboratorija, suplanuota šiuolaikiška valgomoji erdvė. Atnaujintas tiek patalpų interjeras, tiek ir išorė – fasadą puošia moderni grafito spalva.

„Didžiausią dėmesį sutelkėme į modernios, ugdymosi poreikius atitinkančios aplinkos kūrimą. Pernai duris atvėręs pirmasis mokyklos pastatas tapo puikiu pavyzdžiu, rodančiu, kaip pažangi privati švietimo įstaiga gali pakartoti šiuolaikinių biurų ar verslo bendruomenių erdvių modelį. Todėl šiandien džiaugiamės, kad atveriame dar vieną papildomą erdvę jaunajai kartai, kuri tokioje įkvepiančioje aplinkoje realizuos visą turimą potencialą“, – sakė „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

„Erudito Licėjaus“ nuotr.

„Erudito licėjaus“ įkūrėjas ir vadovas doc. dr. Nerijus Pačėsa pasakojo, kad plečiant mokyklą buvo svarbūs ne tik mokyklos patalpų architektūriniai sprendimai, bet ir pačios šiuolaikinės ugdymo sistemos pokyčiai.

„Naujasis korpusas organiškai įsilies į bendrą mokyklos infrastruktūrą, kurioje svarbiausias dėmesys yra skirtas mokiniams ir mokytojams. Erudito licėjaus ugdymo filosofija pagrįsta aktyviu, projektiniu mokymusi, siekiant sukurti galimybes žinių taikymui. Mums svarbu, kad tiek klasės, tiek bendrosios erdvės būtų pritaikytos komandinėms veikloms, būtų lengvai transformuojamos bei aprūpintos modernia įranga, suteikiančia įvairios veiklos galimybes bei sukuriančia lengvą prieigą prie plataus skaitmeninio turinio. Naujajame korpuse prie jau esančių specializuotų mokslo ir menų laboratorijų atsiras papildomos dizaino ir technologijų bei renginių erdvės. Erdvių multifunkciškumas, modernumas ir skaidrumas sukuria integralią ir organišką mokymosi aplinką, kurioje puikiai jaučiasi mokytojai ir mokiniai“, – pažymėjo doc. dr. N. Pačėsa.

Džiaugiamės, kad atveriame dar vieną papildomą erdvę jaunajai kartai, kuri tokioje įkvepiančioje aplinkoje realizuos visą turimą potencialą.

Vykdant pastato rekonstrukciją, išlaikyta ankstesnė erdvių išdėstymo vizija. Architektūriniai projekto sprendimai buvo patikėti architektui Gintautui Natkevičiui ir jo komandai. Suplanuotos nedidelės, kompaktiškos lengvai transformuojamos ir universaliai pritaikomos klasės ir poilsio, bendrojo naudojimo zonos. Naujasis mokyklos korpusas darniai pritaikytas prie jau esančios aplinkos, dėmesį sutelkiant patalpų lankstumui, universalumui, ergonomiškumui bei tvarumui. Taip, sukurta mokykla, bendruomenę įkvėps tobulėjimui, talentų puoselėjimui, augimui, žinioms ir šiuolaikinio ugdymo užtikrinimui.

Projekto finansavimo, struktūros bei jos įgyvendinimo klausimais rūpinosi gerovės valdymo specialistai ir projekto vadovai „Taurus Wealth“, kurie pernai vadovavo ir I-ojo etapo – naujos „Erudito Licėjaus“ mokyklos Vilniaus senamiestyje – statybos darbams.

„Erudito Licėjaus“ nuotr.

„Džiaugiamės kartu su komanda ir partneriais sėkmingai įgyvendinę dar vieną projektą, antrąjį „Erudito“ Licėjaus mokyklos etapą. Džiugu, kad tiek pirmojo etapo metu, tiek ir antrojo etapo metu, buvo susilaukta didelio investuotojų susidėmėjimo prisidedant prie šio projekto. Tai dar kartą parodė, kad šių dienų aplinkoje, investuotojai ieško socialiai atsakingų investicijų, kurios prisideda prie visuomenės gerovės kūrimo. Komandos ir partnerių dėka, dirbant nuosekliai ir laikantis griežtų terminų, projektas buvo sėkmingai suvaldytas tiek finansiškai, tiek ir laiko prasme“, – teigė „Taurus Wealth“ investicinių projektų vadovas Karolis Ražukas

„YIT Lietuva“ stato įvairius visuomeninės paskirties pastatus, verslo centrus. Šiuo metu tęsiama „Sky Office“ verslo centro projekto plėtra sostinės Viršuliškių rajone, Sporto g. statomas modernus verslo centras, šalia Kauno ir Vilniaus vyksta Urban HUB verslo miestelių statybos, Kėdainių LEZ teritorijoje statoma dviračių gamykla, Kauno oro uoste statomi du lėktuvų angarai, Rygoje bendrovė stato „Preses nama“ daugiafunkcį centrą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Zoska z Wilna

Zoska z Wilna portretas
Gal iš pradžių reikia išauginti tikrų eruditų ,o tik paskui afišuotis Erudito licėjumi.

Pritariu Faktui

Pritariu Faktui portretas
Sėkmės būsimiems ir esamiems eruditams - moksleiviams bei pedagogams. Taip pat ir prie juostos kirpimo pozuojantiems ponams…

Faktas

Faktas portretas
Sveikinimai. Bet mokytojai, o ne architektūros sprendimai ar juostų kirpimas yra esmė. Reklama ir tiek.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių