V. Benkunskas apie maisto atliekų rūšiavimą: nebus skiriama baudų

Nuo sausio atsirandant prievolei rūšiuoti ne tik plastikines, popierines, metalines ar stiklines pakuotes, bet ir maisto atliekas, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas sako, kad to nedarysiantys vilniečiai baudžiami nebus.

„Kaip ir su tais rūšiavimo konteineriais, kurie yra aikštelėse, tai taip ir su maisto atliekomis – suprantam, kad tai yra pirmiausia sąmoningumo klausimas, tai tikrai nesiruošiame bausti, bet, kad rūšiavimo gamyklai būtų paprasčiau atskirti maisto atliekas, būtent šita sistema ir yra diegiama“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė V. Benkunskas.

Anot jo, nauja rūšiavimo sistema bus grindžiama savanorystės pagrindu.

„Visa sistema rūšiavimo, kurią mes turim, ji yra pirmiausia sąmoningumo ir savanorystės pagrindu grįsta, tai šiuo atveju mes galime tik pasidžiaugti, kad vilniečiai nori rūšiuoti, tai mes suteikiam infrastruktūrą“, – teigė miesto meras.

Pareiga atskirti biologines atliekas nuo bendrų komunalinių atliekų Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse nuo kitų metų atsiranda įgyvendinant ES Atliekų pagrindų direktyvą.

Dėl rūšiavimo tvarkos savivaldybės yra priėmusios atskirus sprendimus.

Vilniaus savivaldybė spalį nusprendė, kad įgyvendinant šią tvarką, gyventojai kitąmet išrūšiuotas maisto atliekas turės kaupti specialiuose oranžiniuose maišeliuose ir mesti jas į bendrus mišrių atliekų konteinerius.

Šios atliekos bus atskiriamos nuo kitų atliekų ir paverčiamos kompostu, o maišeliai – perdirbami. Anot savivaldybės, ateityje maisto atliekų surinkimui numatoma naudoti atskirus šioms atliekoms skirtus konteinerius.

Maišelius ir talpas atliekoms tvarkyti nuo gruodžio mėnesio galima atsiimti Vilniaus savivaldybėje, sostinės seniūnijose, Vilniaus didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse.

Iki šiol Lietuvoje yra rūšiuojamos plastikinės, popierinės, metalinės, stiklinės pakuotės ir antrinės žaliavos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Maisto atliekas reikia kompostuoti, geriausia vietoje, o ne vežioti pirmyn atgal kazkokiuose maišuose.

Gyventojas

Gyventojas portretas
Vadinasi taip = Vilniečiai rūšiuos maisto atliekas į oranžinius maišelius,ir juos mes į bendrą konteinerį. Vėliau kažkur kažkas iš bendros šiukšlių krūvos žvejos tuos maišelius pagal spalvą ir taip atskirs nuo bendrų šiukšlių. Už šį darbą Vilniečiai mokės dar 12 Eurų plius. Nu visiškas briedas, kažkoks bepročio sapnas su pasipinigavimu.

Rušiavimas

Rušiavimas portretas
Lazdynuose, Vilniuje netoli vienas kito yra du konteineriai: vienas skirtas metalui, plastikui ir popieriui, kitas - metalui ir plastikui, popieriui yra atskiras. Klusimas - kaip į kurį mesti atliekas. Pradėjus rūšiuoti maisto atliekas namuose reikės statyti dar vieną dėžę - jau ir tai dvi stovi. Kaip sąmoningas pilietis neturėčiau išmesti nepilno maisto atliekų maišo, nes taip irgi prisidedu prie teršimo. Klausimas - kokį "aromatą" jausiu pildydamas maišą maisto atliekoms, pvz. 4-5 dienas namuose. Manau ,kad buvo galima sugalvoti geriau: tiesiog į bendrą atliekų konteinerį maisto atliekas išpilti ir tada investuoti perdirbimo įmonėje į tokių atliekų atskyrimą ar kaip nors panašiai. Manau būtų pigiau nei pagaminti oranžinius maišelius ir talpas jiems laikyti.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių