Pasiteisinus prielaidoms dėl energetikos kainų vidutinė metinė infliacija Lietuvoje šiemet gali pasiekti 2 proc., sako SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas.
Nuo birželio 1 d. kelionės traukiniu kainuos daugiau nei pernai. Bilietų kainos vidutiniškai didės 11 proc. Tačiau dažnai traukiniais keliaujantiems žmonėms terminuotiems bilietams taikomos nuolaidos bus didinamos. Kas paskatino šiuos pokyčius ir kiek tiksliai brangs bilietai, pasakojama LNK reportaže.
Kad ir kur žmonės vyktų iš oro uosto, skrydžių kainos stebina kone visus. Anot keliautojų, nuskristi už dviženklę sumą jau nebepavyksta, pasakojama LNK reportaže.
Nepaisant kalbų apie išsikvėpsiančią infliaciją, maistas ir toliau brangsta. „Pricer.lt“ skaičiavimu, pigiausių maisto produktų krepšelis sausį kainavo dar puse euro brangiau. Ekspertai siūlo boikotuoti, pasakojama LNK reportaže.
Atliktas tyrimas atskleidė, kad tos pačios lietuviškos prekės užsienyje kainuoja pigiau. Ir tai – ne sutapimas. Mūsų gamintojai uždirbinėja lietuvių vartotojų sąskaita? Apie šį fenomeną LNK žurnalistas teiravosi „Pricer.lt“ maisto krypties vadovo Petro Čepkausko.
Sumažėjęs eksportas siunčia signalų, kad pieno produktai gali pigti ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Ar tai tiesa, kokie pieno rinkoje pokyčiai ir ko tikėtis, pasakojama LNK reportaže.
Puodelis karštos kavos vieniems išsigelbėjimas nuo žvarbos, kitiems – kasdienis įprotis. Tačiau tikri kavos mėgėjai jau senokai atkreipė dėmesį į didesnę šio gėrimo kainą. Kodėl brangsta kava, kiek dar šoktels jos kainos, pasakojama LNK reportaže.