Seime svarstytas kitų metų valstybės biudžetas jau sulaukė ne tik politikų, bet ir ekonomistų kritikos. Tikima, kad toks biudžetas skatins gyventojus nedirbti, gyventi iš socialinių išmokų, neužtikrins išsikeltų visuomenės ir žmonių saugumo tikslų. Apie tai plačiau LNK žurnalistai pasikalbėjo su Elena Leontjeva, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidente.
Prezidento rinkimus antrajame ture pralaimėjusi konservatorių kandidatė premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad planuojamos didesnės kitų metų valstybės biudžeto pajamos bus skirtos Vyriausybės įsipareigojimams vykdyti – indeksuoti pensijas, socialines išmokas, didinti mokytojų atlyginimus, padengti valstybės skolos išlaidas.
Daugybė sprendimų ir nutarimų apie pašalpas Vilniaus rajono savivaldybėje dabar suvedinėjami į kompiuterius rankomis, nes programišiai pasidarbavo kaip reikiant. Vilniaus rajono savivaldybė nukentėjo nuo vienos didžiausių kibernetinių atakų, praneša LNK.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad kompensacijų už šildymą mokėjimo pamokos yra išmoktos „gana gerai“, todėl kitą šildymo sezoną tam bus pasiruošta geriau – procesas bus automatizuotas, žmonėms nereikės teikti informacijos, esančios registruose. Pasak ministerijos atstovų, kartu bus palengvintas ir socialinių išmokų prašymų nagrinėjimas.
Lenkijos konservatyviosios valdančiosios partijos lyderis sekmadienį rinkėjams pažadėjo įvairių naujų lengvatų, įskaitant reikšmingą piniginių išmokų šeimoms su vaikais padidinimą.
Dažnas iš mūsų nežinome, tačiau skaičiuojama, kad Lietuvoje kas penktas žmogus gyvena ant skurdo ribos. O kainoms šovus į viršų, didelė dalis lietuvių vos suduria galą su galu – net 300 tūkst. gyventojų trūksta maisto. Kodėl Lietuvoje daugėja skurstančių žmonių?
Kone dešimtmetį moterims padedanti Zita matė daug. Anot jos, sunkiausia, kai nepilnametė, kuri negali pasirūpinti savimi, išgirsta, jog laukiasi. Kokia parama ir paslaugos yra prieinamos nėščiosioms ir vaikams iki 2 metų, pasakojama LNK reportaže.
Nuo 2023 m. pradžios didėja pensijos ir socialinės išmokos. Kadangi dalis jų skaičiuojamos už einamąjį, o kita dalis – už praėjusį mėnesį, tai padidėjimą gyventojai realiai pajus skirtingu laiku – vieni jau sausio mėnesį, o kiti vasario mėnesį.