- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Kompozitoriaus Algimanto Raudonikio dainos yra nemirtingos, jas dainuoti iki šiol renkasi konkurso „Dainų dainelė“ atlikėjai, sako choro dirigentas, džiazo muzikos mokytojas, dainininkas, kompozitorius Artūras Novikas.
A. Novikas: A. Raudonikio dainos – nemirtingos, jas iki šiol dainuoja „Dainų dainelėje“
„Visų pirma Algimantas Raudonikis pasižymėjo gražiomis ir šiltomis melodijomis. Tokios dainos kaip „Rankų švelnumas“, kurią dainavo Virgilijus Noreika, tai yra ne tik populiariosios muzikos, tai dainos klasika“, – penktadienį BNS sakė A. Novikas.
Pasak jo, kai kurios kompozitoriaus dainos, pavyzdžiui, „Mylimos akys“, laikomos net liaudies dainomis.
„Tos melodijos – nemirtingos, kiti jas laikė ir liaudies dainomis. Turbūt tai buvo pagrindinis A. Raudonikio bruožas – melodingumas, melodijų šiltumas. Viskas būdavo labai apgalvota, išbaigta“, – teigė muzikas.
Anot jo, kompozitorius daug dėmesio skyrė ir dainų tekstams.
Tos melodijos – nemirtingos, kiti jas laikė ir liaudies dainomis.
„Man tenka nemažai keliauti su konkursu „Dainų dainelė“, kiekviename konkurse skamba A. Raudonikio dainos, nors jos jau ir skaičiuoja ne vieną dešimtmetį, bet vis tiek yra populiarios. Man malonu, kad vaikai, kurie mokosi muzikos, tas dainas dainuoja“, – tvirtino kompozitorius.
A. Novikas prisiminė, kad A. Raudonikis labai draugavo su jo tėvais – Mikalojumi Noviku ir Irena Novikiene.
„Jis pas mus dažnai lankydavosi, su tėčiu kartu aptarinėdavo savo sukurtas dainas, vienas kitam padėdavo, pasakydavo savo nuomonę, kartais tekdavo ir tėčiui pataisyti, o kartais ir Algimantui, ką būdavo sukūręs. Jie labai draugiškai tai priimdavo. Abu labai vertino melodingumą dainoje ir teksto nebanalumą“, – pasakojo kompozitorius.
Jis turėjo prigimtinį talentą.
Jo mama I. Novikienė A. Raudonikį prisimena kaip labai nuoširdų, šiltą, išmintingą žmogų.
„Jis turėjo prigimtinį talentą. Žinoma, kažkiek žinių įgijo J.Tallat-Kelpšos mokykloje, buvusioje konservatorijoje, dabar akademijoje, bet jis labai melodingas. Tuo metu, kai Lietuvoje pradėjo estradinė muzika skambėti, tokio lygio kūrėjų tikrai mažai buvo. Jis buvo pirmas ir genealus kompozitorius“, – penktadienį BNS sakė I. Novikienė.
Pasak jos, kompozitorius visada turėdavo savo nuomonę, poziciją ir jos laikydavosi.
„Bet nebuvo atvejų, kad ką nors įžeistų“, – pabrėžė ji.
Populiarių dainų autorius, kompozitorius A. Raudonikis mirė penktadienį eidamas 90-uosius. Jis sukūrė apie 700 įvairių žanrų kūrinių, per savo gyvenimą surengė apie 400 autorinių koncertų.
J. Leitaitė: A. Raudonikio dainas mėgsta ir atsimena žmonės – tai svarbiausia
Kompozitoriaus Algimanto Raudonikio dainos bus atliekamos visada – jas mėgsta ir atsimena žmonės, o tai yra svarbiausia, sako dainininkė, solistė Judita Leitaitė.
Prisimindama penktadienį mirusį kompozitorių ji pažymėjo, kad A. Raudonikis ir būdamas garbaus amžiaus kūrė, nenustojo dirbti.
„Maestro man visada buvo įkvėpimo šaltinis, nes jis, kol galėjo, kūrė. Dar prieš porą metų jis man yra atnešęs naują dainą parašęs. Sukūręs apie 600 dainų, labai populiarių, labai žinomų, nes mes jas mokam, tai yra labai svarbu, jis nesustojo dirbti“, – BNS sakė J. Leitaitė.
Pasak solistės, kūryba buvo A. Raudonikio gyvenimo variklis. „Ir aš mokiausi iš jo, kaip jis sakė, kol tik kojos neša, kol tik galva šviesi, reikia nesustoti, kiek įmanoma save realizuoti“, – pasakojo J. Leitaitė.
Solistė sakė A. Raudonikio dainas įtraukianti į kiekvieną savo repertuarą, kompozitoriaus atminimui vieną jų atliks ir penktadienį koncerte Kaune.
„Dabar važiuoju į Kauną koncertuoti ir tikrai žinau, kad dainuosiu jo dainas. Aš kiekvienam koncerte įtraukiu jo dainas ir galiu pasakyti, kad užsieny, kiek dainuoju, jo „Švelnumas“ visada sukelia ovacijas“, – kalbėjo dainininkė.
„Manau, kad maestro yra nemirtingas, jo dainos visada bus atliekamos, jis tikras liaudies kompozitorius. Jo dainas dainuoja, jos įsimenančios, nepaprastai melodingos“, – pridūrė J. Leitaitė.
Solistė taip pat prisiminė, kad niekada nematė A. Raudonikio blogos nuotaikos.
„Kai žmogus visada kuria, kai žmogaus galva pilna minčių, jis neturi kada užsiiminėti visokiais niekais. (...) Aš apie jį galiu pasakyti tik pačius gražiausius žodžius, tai yra didelė netektis“, – sakė dainininkė.
Populiarių dainų autorius, kompozitorius A. Raudonikis mirė penktadienį eidamas 90-uosius. Jis sukūrė apie 700 įvairių žanrų kūrinių, per savo gyvenimą surengė apie 400 autorinių koncertų.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Alpių poema šokyje su „Ąžuolynu“
Kiekvienas lapkritis orkestrui Ąžuolynas tarsi gimtadienis, kuris tiek klausytojams, tiek muzikantams įteikia ypatingą dovaną – pažymėtą aukščiausios prabos ženklu, unikaliais, dar niekur neskambėjusiais, kūriniais, kiekvieną kartą a...
-
Nesiseka pažaboti elektroninių knygų piratų: leidėjai patiria milijoninę žalą1
Lietuvoje daugėja knygų piratavimo atvejų. Įvairiose platformose knygos platinamos tūkstantinėmis kopijomis, o leidėjai dėl to praranda milijonines sumas. ...
-
Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone lapkričio 4–10 d.
Lapkričio 4 d. Ilgakiemio laisvalaikio salė: 10 val. – edukacija „Taupyklės vaikams: rudens kompozicijų kūrimas ant taupyklių“. Liučiūnų laisvalaikio salė: 12 ir 18 val. – neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęs...
-
Kultūrologas T. Riklius: Jei galėčiau rinktis, kuo būti – būčiau Romos rūmų rašytoju
Sutikite, kad įpusėjęs ruduo atsineša šilto buvimo savo urve (namuose) poreikį. Žymiai labiau norisi atsiversti knygą, nusikelti mintimis į visai kitą tikrovę. Ruduo šiam veiksmui – idealus, ir būtent tokiu metu sostinėje ...
-
Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl menininkės B. Žilytės-Steponavičienės mirties
Šalies vadovai reiškia užuojautas sekmadienį mirus knygų iliustratorei, grafikei ir pedagogei Birutei Žilytei-Steponavičienei. ...
-
Mirė knygų iliustratorė B. Žilytė-Steponavičienė1
Eidama 95-uosius, sekmadienį mirė žymi knygų iliustratorė, grafikė ir pedagogė Birutė Žilytė-Steponavičienė. ...
-
Prekinis ženklas „Hello Kitty“ švenčia 50-metį
Japonijoje sukurtas prekinis ženklas „Hello Kitty“, tapęs pasauliniu žavumo simboliu, penktadienį mini savo įkūrimo 50-ąsias metines. ...
-
Efemeriškos ribos: kelionė per gamtos atmintį ir magiškus ritualus
Geltonuojant asfaltui, apsinuoginant medžiams ir pilkėjant dangui, paroda apie gamtą ir mūsų buvimą joje tampa dar aktualesnė. Ji priverčia prisiminimais grįžti į praėjusią vasarą, šiltas dienas, miškus ir laukus. Tokia yra ir Karol...
-
Žvilgsnis į Kauno pramonės kaitą3
Kauno miesto muziejus pristato trečiąjį leidinį, skirtą fotografo, projektuotojo Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) darbams. Albumas „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: industrinis miestas“ atskleidžia įvairių Kauno p...
-
Tvarkomas brolių Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejus
Buvusi Vilkijos (Kauno rajonas) klebonija – išskirtinė. Čia 1862–1863 m. gyveno kunigas, etnografas, tautosakininkas leksikografas Antanas Juška (1819–1880). ...