Indijos Himalajuose pastebėta dingusios alpinistų grupės narių kūnų

  • Teksto dydis:

Indijos gelbėjimo tarnybų pareigūnai pirmadienį pastebėjo žmonių kūnų ant antrojo pagal aukštį šalies kalno šlaitų, kur prieš kelias dienas įvykus sniego griūčių dingo aštuonių alpinistų grupė, pranešė vienas šaltinis sienos apsaugos tarnyboje.

Keletas kūnų buvo pastebėti žvalgant iš sraigtasparnio. Jie buvo tame pačiame maršrute, kuriuo kopė alpinistai“, – naujienų agentūrai sakė šaltinis, pageidavęs neviešinti jo vardo.

„Išgyvenimo 4 570–5 500 m aukštyje tokiame šaltyje tikimybė yra labai, labai menka. Beveik neįmanoma, kad jie būtų gyvi“, – pridūrė šaltinis.

Kitas šaltinis nurodė, kad buvo pastebėti penki lavonai.

Šaltinis policijoje naujienų agentūrai AFP sakė, kad gelbėtojai bandys pasiekti vietą, kurioje buvo pastebėti kūnai, ir juos paimti.

Spaudos konferencija planuojama vėliau pirmadienį.

Nuo praeitos savaitės ieškoma grupės, kurioje buvo keturi britai, du amerikiečiai, indas ir australas. Jų paieškų operacija buvo pradėta penktadienį, kai alpinistai negrįžo į bazinę stovyklą ant 7 826 metrų aukščio Nanda Devės kalno šlaitų.

Po penktadienio pranešimo apie jų dingimą buvo pradėta didelė paieškos operacija, kurioje dalyvavo du sraigtasparniai, taip pat dronai ir dešimtys kalnų gelbėtojų. Tačiau paieškai trukdė prastos oro sąlygos ir vietovės atokumas.

Pagal informaciją, kurią pateikė keturi britų alpinistai, sekmadienį išgelbėti iš Nanda Devės bazinės stovyklos, pareigūnai galėjo sumažinti paieškos zoną iki maždaug 50 kv. kilometrų.

Šie alpinistai ryšį su didesniąja grupe palaikė iki gegužės 26-osios, kai prasidėjo smarkus snygis ir nuslinko lavinų.

Atskira gelbėtojų komanda pasiekė bazinę stovyklą, bet dar nepradėjo 90 km ilgio žygio aukštyn, kur yra aštuoni alpinistai.

Indijos ir Tibeto pasienio policijos atstovas Vivekas Kumaras Pandey (Vivekas Kumaras Pandėjus) sakė, kad negalima nuskraidinti gelbėtojų sraigtasparniu.

„Net jei nuskraidintume ką nors, jam reikės mažiausiai šešių ar aštuonių dienų aklimatizuotis, kol jis galės imtis bet kokios gelbėjimo misijos“, – naujienų agentūrai AFP sakė V. K. Pandey.

Dingusi britų alpinisto Martino Morano, kuris praeityje du kartus įkopė į Nanda Devę, grupė, gegužės 13 dieną pradėjo kopti į rytinę Nanda Devės viršūnę.

Tačiau gegužės 22 dieną M. Morano savo alpinizmo kompanijos puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė įrašą, kad grupė galėtų kopti į vieną 6 477 m aukščio kalną, kurio viršūnės dar niekas nebuvo pasiekęs.

Grupė į bazinę stovyklą turėjo grįžti gegužės 26 dieną, bet vienas bazinėje stovykloje dirbantis nešikas pranešė pareigūnams, kad gegužės 31-ąją grupė vis dar nebuvo grįžusi. Tuomet buvo pradėta paieškos operacija.

„Jie visi yra geri alpinistai, jie – ne mėgėjai. Bet mūsų žvalgymas iš oro rodo tam tikras didelių lavinų paliktas duobes“, – sakė V. K. Pandey.

„Jokių ženklų“

Kaip sakoma M. Morano šeimos sekmadienio pareiškime, Indijos alpinizmo federacija informavo, kad per paiešką iš oro „atskleistas lavinos mastas, bet nepastebėta jokių alpinistų, jų įrangos ar jų palapinių ženklų“.

Australijos laikraštis „The Sydney Morning Herald“ rašė, kad grupės narys australas yra Didžiojoje Britanijoje gimusi Ruth McCance (Rut Makans).

Laikraštis citavo jos vyrą Trentą Goldsacką (Trentą Goldsaką), sakiusį, kad jos paskutinis pranešimas jam buvo maždaug prieš savaitę atsiųsta SMS žinutė: „OK bazinėje stovykloje.“

Tarp britų alpinistų, kaip pranešta, yra Richardas Payne'as (Ričardas Peinas), Jorko universiteto dėstytojas.

„Mes vis dar nepaprastai susirūpinę jo saugumu ir šiuo sunkiu metu galvojame apie jo šeimą, draugus bei kolegas“, – sakė universiteto atstovas.

Šimtai alpinistų iš viso pasaulio atvyksta į Indiją kopti į Himalajų kalnus. Nanda Devės viršūnės laikomos sunkiausiomis įkopti.

Pirmą kartą į Nanda Devę, esančią prie Kinijos sienos, sėkmingai buvo įkopta 1936 metais.

Indijoje yra 10 aukštesnių nei 7 tūkst. m kalnų, tarp jų trečias pagal aukštį pasaulio kalnas Kangčendžanga, esantis ties Indijos ir Nepalo siena. Nanda Devė yra 23 vietoje aukščiausių pasaulio kalnų sąraše.

Per praėjusią savaitę pasibaigusį pavasarinį kopimo į Everestą sezoną ant aukščiausio pasaulio kalno žuvo 11 alpinistų, tarp jų keturi indai. Būta pranešimų, kad šį sezoną ant Everesto susidarydavo alpinistų spūstys.

Alpinizmo ekspertai kritikavo Nepalo vyriausybę už leidimų išdavimą visiems, kas tik buvo pasirengęs sumokėti 11 tūkst. dolerių (9,86 tūkst. eurų). Todėl į Everestą galėjo kopti ir naujokai, kurie ant šlaitų rizikavo savo gyvybe ir kėlė pavojų kitiems.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Jūsų teisė nudvėst šalia lovos. :|

Anonimas

Anonimas portretas
Koks velnias ten neša tuos durnius ?

sitas

sitas portretas
sizofreniskas /sportas duoda daug pajamu tai nepatinka cenzurai jei pavadinsiu kad tai savizudziu brangi mirtis......
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių