Rūšiavimo konteinerį, skirtą stiklui, turi turėti kiekvienas individualus namas, jų stovi ir prie daugelio daugiabučių, tačiau pasirodo, kad daug to stiklo pakliūva ne ten, o į mišrias atliekas.
Koks ekologiškiausias, sveikiausias ir pigiausias žaliųjų atliekų tvarkymo būdas? Žinoma, kompostuoti savo valdose. Kai jų nereikia niekur vežti – neteršiamas oras, nenaudojamas kuras. Per metus komposto dėžėje nupjauta žolė, lapai, smulkios šakelės virsta derlingu juodžemiu, kuris puikiai tinka atnaujinti dirvą šiltnamyje, darže, vaismedžių ir vaiskrūmių, dekoratyvinių augalų sodinimui.
Paklausti, ar rūšiuoja atliekas, teigiamai atsako daugiau nei 90 proc. žmonių, tačiau ne visi tai daro tinkamai. Apie 50 proc. pakuočių konteineriuose randamų atliekų juose atsidurti neturėtų.
Nuo šių metų pradžios įsigaliojus naujai maisto atliekų rūšiavimo tvarkai, sostinės gyventojai oranžiniais maišeliais surinko jau daugiau nei tūkstantį tonų maisto atliekų. Tačiau rūšiavimo ekspertai sako, pasimokyti dar tikrai yra ko.
Nuo metų pradžios įsigaliojus naujai maisto atliekų rūšiavimo tvarkai, sostinės gyventojai oranžiniais maišeliais surinko jau daugiau nei 1,3 tūkst. tonų maisto atliekų. Ragindama miestiečius nesustoti, Vilniaus miesto savivaldybė kviečia pasipildyti maisto atliekų rūšiavimo priemonių atsargas – gyventojai galės atsiimti dar po tris oranžinių maišelių ritinėlius.
Kaune buvo atliktos kratos šiukšlių konteineriuose, kad pažiūrėtų, ar žmonės sąmoningėja ir moka rūšiuoti, ar vis dėlto nesupranta, ką kur mesti. Nors rezultatai neblogi, tačiau konteineryje rasta ir ten neturinčių būti atliekų.
Gegužės 28 d. Kaune, Ukmergės gatvėje, esančiame kieme vyko plastiko ir metalo konteinerio krata, kurios metu gyventojai buvo supažindinti su neteisingo rūšiavimo pavyzdžiais ir mokomi tai daryti teisingai.
Klimato kaita vis dažniau įvardijama kaip viena didžiausių grėsmių ne tik aplinkai, bet ir ekonomikos augimui, socialiniam stabilumui. Prie klimato kaitos stipriai prisideda vis didėjantis energijos poreikių tenkinimas, perteklinis vartojimas, žemės ūkis ir netinkamas atliekų tvarkymas.
Nuo 2025-ųjų bus privaloma rūšiuoti tekstilę. Bus plečiamas tokių atliekų surinkimo vietų tinklas. Gaminiai turės atitikti naujus kokybės standartus, kad jų naudojimas būtų ilgesnis, o perdirbimas antriniam panaudojimu lengvesnis. Šia tema LNK žurnalistai pasikalbėjo su aplinkos viceministre Raminta Radavičiene.
Pirmąją gegužės savaitę Neringos gyventojai ir kurorto svečiai pastebėjo atliekų surinkimo vietose stovinčius stumdomus konteinerius rudu dangčiu. Šie konteineriai skirti maisto likučiams rūšiuoti. Kaip ir Klaipėdoje maisto atliekas neringiškiai rūšiuos į bet kokios spalvos plastikinius maišelius ir juos sandariai užrišę išmes į ruduosius konteinerius.